Remis Hiszpanii z Niemcami!

W meczu fazy grupowej na mundialu w Katarze (grupa E) Hiszpania zremisowała 1:1 z Niemcami.

Wszyscy zapowiadali, że to spotkanie będzie hitowe i tak było. Od samego początku drużyny na siebie nacierały i stwarzały groźne akcje ofensywne. W pierwszej połowie nie padły jednak żadne gole.

Dopiero w drugiej części gry oglądaliśmy piękne bramki. W 62. minucie wynik otworzył doświadczony Alvaro Morata i Hiszpania wyszła na prowadzenie. Niemcy jednak potem mocniej przycisnęli i doprowadzili do wyrównania.

Gola na wagę remisu strzelił Niclas Füllkrug. Ten zawodnik wszedł w pole karne i pewnym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi z Hiszpanii. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

W tabeli grupy E na pierwszym miejscu znajduje się Hiszpania (4 punkty). Niżej są Japonia (3 punkty), Kostaryka (3 punkty) i Niemcy (1 punkt).