Remis w Płocku na koniec kolejki

Wisła Płock zremisowała 1:1 (0:0) z Górnikiem Zabrze w ostatnim spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy strzelił Dominik Furman z rzutu karnego, natomiast w drużynie przeciwnej na listę strzelców wpisał się Igor Angulo.

W pierwszych minutach to gospodarze byli lepszą drużyną, próbowali rozpracować rywali i za wszelką cenę chcieli się przedostać pod ich bramkę. Udało się im to około 5 minuty. Dominik Furman ze stałego fragmentu gry dograł piłkę w pole karne, jednak obrona Górnika Zabrze stanęła na wysokości zadania i nie dopuściła do straty bramki.

W 13. minucie mieliśmy rzut karny dla Górnika. Bartłomiej Żynel sfaulował Szymona Matuszka i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł najlepszy strzelec poprzedniego sezonu ekstraklasy, Igor Angulo, ale strzał 35-letniego Hiszpana w prawy narożnik kapitalnie wybronił 21-letni golkiper ekipy z Płocka.

Następnie Płocczanie mieli dwie dobre okazję. Najpierw po dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Alan Uryga, potem swoją szansę miał Giorgi Merebaszwili, ale strzał Gruzina okazał się za słaby.

Do końca pierwszej odsłony mecz nie porywał i momentami wiało nudą. Wisła dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikło i w dalszym ciągu był bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się bardzo optymistycznie dla Wisły. Zaledwie minutę po wznowieniu gry sędzia podyktował rzut karny po faulu Przemysława Wiśniewskiego na Oskarze Zawadzie. Piłkę zebrał Furman i w pojedynku z Martinem Chudym się nie pomylił. Od 48 minuty było 1:0 dla gospodarzy.

Goście później doprowadzili do remisu, a dokładnie to Angulo. Najpierw gol nie został uznany, natomiast chwilę później sędzia po konsultacji VAR zaliczył trafienie doświadczonego napastnika. Do końca meczu nie padły już żadne bramki i ostatecznie obie drużyny zgarnęły po jednym punkcie.

Wisła Płock 1:1 – (0:0) Górnik Zabrze

Bramki: 48'Furman (karny) – 78'Angulo

Wisła: Żynel – Rzeźniczak, Marcjanik, Uryga, Tomasik, Rasak, Furman, Merebashvili (63'Nowak), Szwoch (88'Kwietniewski), Stevanović, Zawada (80'Zawada)

Rezerwowi: Wrąbel, Michalski, Sielewski, Kuświk, Kwietniewski, Milasius, Stefańczyk, Nowak, Stępiński

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża, Zapolnik, Matuszek (70'Ambrosiewicz), Matras (86'Matras), Manneh (46'Wolsztyński), Jimenez, Angulo

Rezerwowi: Kudła, Kopacz, Wolsztyński, Baidoo, Koj, Ściślak, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz, Bainović

fot: pressfocus