Robert Lewandowski się przełamał! Niesamowity mecz Polaka

Robert Lewandowski w końcu się przełamał! Polak strzelił gola i zaliczył dwie asysty w starciu o Puchar Gampera.

W niedzielę Barcelona rozegrała mecz o Puchar Gampera. Przeciwnikiem „Blaugrany” był UNAM Pumas. „Barca” pokonała Camp Nou meksykański klub 6:0. Jedną z bramek dla „Dumy Katalonii” strzelił Robert Lewandowski. Polak zaliczył również dwie asysty.

Robert Lewandowski otworzył wynik już na samym początku spotkania. W. 3 minucie polski snajper ominął bramkarza rywali i wpakował piłkę do siatki. Była to dla niego pierwsza bramka w barwach Barcelony.

Następnie w 5. minucie „Lewy” doskonale dograł do Pedriego, a młody Hiszpan pewnie wykończył akcję. W 10. minucie Raphinha dograł w pole karne do Ousmane Dembele, a Francuz technicznym strzałem tylko dopełnił formalności.

W 19. minucie dublet skompletował Pedri, a drugą asystę zaliczył reprezentant Polski. 33-latek zagrał piętą do Hiszpana, a ten wszedł w pole karne, minął jednego z rywali i wpakował piłkę do siatki przeciwnika.

W 49. minucie akcję rozpoczął Robert Lewandowski. Polak podał do Francka Kessiego. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dograł w pole karne, a tam znalazł się Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. W 84. minucie ekipę z Meksyku dobił jeszcze Frenkie de Jong. Holenderski pomocnik uderzył płasko obok prawego słupka.

Następny mecz Barcelona zagra już w La Liga. Przeciwnikiem „Blaugrany” będzie Rayo Vallecano. Starcie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 21:00.

Źródło: FC Barcelona