Sevilla wygrała finał Ligi Europy! „Miałem wiele takich chwil”.

Sevilla pokonała AS Romę i wygrała w finale Ligi Europy. Kilka słów po zakończeniu spotkania powiedzieli zawodnicy obu drużyn.

W 34. minucie spotkania wynik otworzył Paulo Dybala. Wydawało się, że AS Roma będzie kontrolowała mecz, ale potem bramkę samobójczą zdobył Gianluca Mancini i mieliśmy 1:1. Następnie była dogrywka, a potem rzuty karne. Klub ze stolicy Andaluzji był lepszy i zgarnął trofeum.

YASSINE BOUNOU (BRAMKARZ SEVILLI)

– Kiedy chcesz zdobyć bramkę, nie obchodzi cię, ile będziesz grał. Doszliśmy do tego po 120 minutach meczu z Juventusem Turyn. Miałem wiele takich chwil i zdałem sobie sprawę, że trzeba być bardzo spokojnym, aby sobie z nimi poradzić. Moi koledzy z drużyny również dają mi dużo spokoju i bezpieczeństwa. Gratulacje dla wszystkich chłopaków i całej Sevilli – przyznał Yassine Bounou, cytowany przez „Uefa.com”.

– Ten rok był pełen emocji, między Mistrzostwami Świata a dniem dzisiejszym. Czasami nie analizuje się tak naprawdę tego, co się dzieje. Zawsze mówiłem, że jestem człowiekiem klubu, gotowy do obrony Sevilli. Mendilibar mi zaufał i muszę odwdzięczyć – dodał.

DIEGO LLORENTE (OBROŃCA AS ROMY)

– Jose Mourinho powiedział nam, że musimy być dumni z tego, co zrobiliśmy, że zostawiliśmy wszystko na boisku. Jest duma, rzuty karne to loteria i nie poszło nam dobrze. Smutny dzień dla wszystkich fanów AS Romy, bardzo smutny. Ale daliśmy z siebie wszystko – stwierdził Diego Llorente, cytowany przez „Uefa.com”.

Źródło: Uefa.com