Tomasz Kaczmarek po bolesnej porażce z Wisłą Płock. „Po prostu takie są realia”.

Trener Lechii Gdańsk, Tomasz Kaczmarek, wypowiedział się po bolesnej porażce z Wisłą Płock.

W niedzielnym meczu pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk zaliczyła wysoką porażkę na wyjeździe z Wisłą Płock 0:3. Bramki na wagę zwycięstwa dla „Nafciarzy” strzelili tacy zawodnicy jak: Łukasz Sekulski, Davo oraz Dawid Kocyła. Po zakończeniu spotkania na konferencji prasowej mecz skomentował opiekun „Lechistów”, Tomasz Kaczmarek.

– Gratulacje dla Wisły za 3 punkty. Myślę, że na pewno dziś bardzo niepotrzebna porażka z naszej strony, bo pierwsze pół godziny z naszej strony bardzo dobre, pierwsza połowa ogólnie bardzo dobra. Myślę, że jak by było po trzydziestej minucie co najmniej 2:0, to tutaj nikt nie mógłby narzekać. I graliśmy dobrym pressingiem, i bardzo dobrze operowaliśmy piłką, kreowaliśmy dużo szans, dobrze broniliśmy, przeciwnik miał tylko jedną główkę po stałym fragmencie. Ale po prostu nic z tej przewagi nie zrobiliśmy – powiedział Tomasz Kaczmarek.

– Musimy się nauczyć dużo szybciej takie mecze ukierunkować w naszym kierunku. Po własnym aucie, stracie piłki, przegranym pojedynku na własnej połowie tracimy gola. Jesteśmy zabezpieczeni, ale po prostu popełniamy za proste błędy. Druga połowa nie jest dobra w naszym wykonaniu. Gramy bardzo otwarcie, gramy nieodpowiedzialnie. Jestem przekonany w kwestii następnych tygodni, że dobrze, że nam się to właśnie dzisiaj zdarzyło, bo musimy się nauczyć jak grać w takiej sytuacji właśnie – dodał trener Lechii Gdańsk.

– Wiadomo, to wszyscy widzą, że w drugiej połowie brakuje nam świeżości. Jesteśmy około sześćdziesięciu kilku godzin po meczu w Macedonii. Wszyscy dokładnie wiemy, że organizm potrzebuje siedemdziesięciu dwóch godzin do pełnej regeneracji. Ludzie, którzy ustawiają mecze nie zawsze mają tego świadomość. Po prostu takie są realia. Upały, podróże – dla nas to wszystko jest nowe, my się musimy tego nauczyć i dzisiaj na pewno w drugiej połowie zagraliśmy naiwnie, dużo błędów technicznych i zaprosiliśmy przeciwnika, żeby zagrał z nami dużo lepszą drugą połowę – zakończył.

Pozostałe mecze w pierwszej kolejce

Nie zostały jeszcze rozegrane wszystkie mecze pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzisiaj o godzinie 19:00 Górnik Zabrze zagra z Cracovią. Jak wyglądały inne mecze? Pogoń Szczecin miała na początku problemy z Widzewem Łódź, ale ostatecznie zdobyła trzy punkty (2:1). Radomiak Radom zremisował z Miedzią Legnica (1:1). Remis też był w starciu Korony Kielce z Legią Warszawa na Suzuki Arenie (1:1).

Poza tym Jagiellonia Białystok pewnie pokonała Piasta Gliwice (2:0), Stal Mielec wygrała z Lechem Poznań (2:0), Raków Częstochowa Marka Papszuna zgarnął trzy oczka w konfrontacji z Wartą Poznań (1:0), a Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało ze Śląskiem Wrocław.

Źródło: Wisla-plock.pl, Ekstraklasa.org