Trenerzy skomentowali mecz Wisła Płock – Górnik Zabrze. „Ważna była reakcja”.

Poniedziałkowe spotkanie 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock a Górnikiem Zabrze zakończyło się remisem 1:1. Po zakończeniu spotkania głos zabrali trenerzy obu drużyn.

Na listę strzelców w ekipie Wisły Płock wpisał się David Alvarez, a w zespole przeciwnym gola zdobył Robert Dadok. Był remis 1:1. Potem wypowiedzieli się trenerzy obu zespołów. Chodzi o Pavola Stano i Bartoscha Gaula.

– Mieliśmy emocje dziś na meczu, tak że fajnie. Cieszę się, że było tylu kibiców i żyło to na trybunie. Szczególnie w drugiej połowie. Myślę, że szkoda troszeczkę tego początku, gdy mecz się długo rozkręcał i później zaczęliśmy grać, jak zakładaliśmy. Górnik Zabrze dobrze podszedł na nas. Blokował strefy, z których korzystaliśmy. Dobry taktycznie bój. Chłopcy odpracowali bardzo dobrze ten mecz. Parametry bardzo dobre, co się tyczy nastawienia, biegania. W dziesięciu zagrażali, tak że fajnie, że chłopcy się pokazali z charakterem. O to chodzi – przyznał trener Wisły Płock Pavol Stano.

– Myślę, że zasłużyliśmy sobie na ten punkt. Było może widać, że brakowało nam tej intensywności, ale wydaje mi się, że z jedną z najlepszych piłkarsko drużyn w lidze sobie radziliśmy. Brakowało nam indywidualnej jakości, by rozegrać więcej sytuacji. Trzeba zadbać o spokój, bo wiedzieliśmy, że ta drużyna jest przygotowywana wiele miesięcy. My teraz też przygotowujemy nowych zawodników. Wydaje mi się, że zagraliśmy dobrą pierwszą połowę. Mieliśmy sytuacje. Ważna była reakcja, po czerwonej kartce nie graliśmy dobrze. Za dużo chcieliśmy, za dużo przez środek, za dużo strat. Przez te straty mecz się zrobił zbyt emocjonalny. Trzeba przygotować zawodników do tego. Od sześćdziesiątej minuty nie mieliśmy tego spokoju. Zasłużyliśmy sobie dziś na jeden punkt – dodał Bartosch Gaul, opiekun Górnika Zabrze.

Źródło: Wisla-plock.pl