Ukraina w finale MŚ U20!

Poznaliśmy pierwszego finalistę polskiego mundialu U20. O złoto powalczą Ukraińcy, którzy pokonali Włochów 1:0.

Spotkanie zapowiadało się, jako starcie ekip stawiających przede wszystkim na obronę. Obie reprezentacje, aż do meczu półfinałowego straciły zaledwie po 3 bramki w 5 spotkaniach. Zwłaszcza nasi wschodni sąsiedzi zaimponowali gra w tym elemencie w trakcie ćwierćfinałowego meczu z Kolumbią.

Półfinałowe spotkanie na Stadionie Miejskim w Gdyni od początku charakteryzowało się sporą ilością walki, głównie w środku pola. Grę prowadzili Włosi, natomiast podopieczni Ołeksandra Petrakowa głównie kontrowali Azzurich i to oni oddali znacznie więcej strzałów. Żaden z nich jednak nie znalazł drogi do bramki Włochów. Pierwsza połowa nie zachwyciła i potwierdziła przypuszczenia ekspertów, kończąc się rezultatem 0:0.
    Na drugą część Włosi wyszli zmobilizowani i kilkukrotnie przeprowadzili groźne akcje. Jednak to Ukraińcy wyprowadzili w 65. minucie zabójczą kontrę, a Serhiy Buleca pokonał Plizzariego. Ekipa Azzurich rzuciła się do ataku, a w 79. minucie zyskali nawet przewagę jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą kartkę dostał Denys Popov. Emocje sięgnęły zenitu, gdy w doliczonym czasie gry, Gianluca Scamacca pięknym strzałem pokonał golkipera reprezentacji Ukrainy. Po weryfikacji VAR okazało się jednak, że Włoski napastnik faulował obrońcę rywali i bramkę cofnięto, a chwilę później rozległ się ostatni gwizdek.

Ukraińcy awansowali do finału MŚ U20 po raz pierwszy w historii. Na swojego rywala będą musieli poczekać do czasu rozstrzygnięcia drugiego półfinału, w którym zmierzą się Ekwador i Korea Południowa. Mecz finałowy zostanie rozegrany w Łodzi o 18:00 w sobotę. Spotkanie o 3. miejsce odbędzie się dzień wcześniej o 20:30 w Gdyni.

Ukraina – Włochy, 1:0

(65. Buleca)

Ukraina: Lunin – Konoplja, Popov, Bondar (C), Beskorovajnyj, Kornijenko – Kaščuk, Čech (69. Chachljov), Dryšljuk, Buleca (83. Safronov) – Sikan (64. Suprjaha).
    Włochy: Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi (46. Alberico), Esposito (73. Capone), Luca Pellegrini, Tripaldelli (84. Olivieri) – Scamacca, Pinamonti (C).