Wisła i Piast podzieliły się punktami

W 29. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała przed własną publicznością 2:2 (1:1) z Piastem Gliwice.

Już w pierwszych minutach meczu znakomitą sytuację do zdobycia bramki miał Sławomir Peszko. Aleksandar Sedlar źle podał do Frantiska Placha, piłkę przejął Marko Kolar i zagrał do byłego reprezentanta Polski, jednak ten z trzeciego metra nie trafił do pustej bramki… Goście z biegiem czasu pokazywali się z lepszej strony, przeważali nad graczami Wisły Kraków i w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Patryk Dziczek.
    Kilka minut później Biała Gwiazda miała okazję do wyrównania rezultatu, ale Vukan Savicević za mocno uderzył z pola karnego i piłka poszybowała w trybuny. Około 32 minuty Piotr Parzyszek zagrał ręką w polu karnym. Szymon Marciniak, który był rozjemcą tego starcia na początku nie zagwizdał, jednak chwilę później zdecydował się skorzystać z VAR-u i zmienił swoją decyzję. Do jedenastki podszedł  Rafał Pietrzak, jednak uderzył za słabo w lewy róg i golkiper rywali wyszedł górą z tego starcia. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później na Reymonta był remis. Do bramki strzeżonej przez Placha trafił po wrzutce z różnego Matej Palcić. Sędzia do pierwszej części gry doliczył 2 minuty, ale wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian i 4 minuty po rozpoczęciu gry Kolar miał znakomitą sytuację do strzelenia bramki. Chorwacki napastnik wyszedł sam na sam z Plachem, ale ten ostatecznie wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W 57.minucie po fantastycznej akcji Wisła objęła prowadzenie, a drugiego gola w tym meczu trafił Palcić.

Piłkarze Stolarczyka bardzo umiejętnie i krótko rozegrali rzut rożny, poszła wrzutka w pole karne i 25-letni Słoweniec strzałem głową tylko dopełnił formalności. W 79. minucie drużyna Waldemara Formalika wyrównała wynik. Strzelcem bramki został Michal Papadopulos, który wcześniej pojawił się na boisku zmieniając Parzyszka. Mecz zakończył się remisem (2:2).

Wisła Kraków 2:2 (1:1) Piast Gliwice

Bramki: 34',57 Palcic – 19'Dziczek, 79'Papadopulos

Wisła Kraków: Lis – Palčič, Klemenz, Sadlok, Pietrzak – Basha, Savićević – Boguski (86'Brożek), Drzazga (90+3'Balicki), Peszko (77'Wojtkowski) – Kolar

Rezerwowi: Weinzettel, Balicki, Brożek, Wojtkowski, Szot, Plewka, Słomka

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskow, Jodłowiec, Czerwiński, Parzyszek (63'Papadopulos), Dziczek, Felix, Valencia, Konczkowski, Mokwa (66'Badia), Sedlar

Rezerwowi: Szmatuła, Pietrowski, Hateley, Mak, Badia, Papadopulos, Korun