Wypowiedź Luciena Favre po wygranej z Bayernem

Borussia Dortmund w 11. kolejce niemieckiej Bundesligi wyszła zwycięsko w "Klasyku" pokonując na Signal Iduna Park Bayern Monachium 3:2 (0:1). Zobaczmy, co miał do powiedzenia na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec "Die Borussen", Lucien Favre.

Przypomnijmy, że bramki na wagę zwycięstwa w drużynie gospodarzy strzelali Marco Reus (dwie) oraz jedną dołożył niezawodny w tym sezonie Paco Alcácer. Dla "Bawarczyków" dwukrotnie trafił Robert Lewandowski. Dortmundczycy są w dalszym ciągu liderem tabeli, mając cztery punkty przewagi nad Borussią Mönchengladbach i siedem nad zespołem Niko Kovača.

– "To był całkowicie szalony mecz. Bayern był bardzo mocny na początku. Mieli pełną kontrolę, długo utrzymywali się przy piłce, a my nie potrafiliśmy jej odzyskać. Od razu ją traciliśmy. Wiedziałem jednak, że rywale nie będą w stanie utrzymać takiego tempa, a te było bardzo wysokie. Kontrpressing, pressing, odzyskanie posiadania piłki, to wszystko było doskonałe. Piłka latała jak bumerang. Musieliśmy poczekać i czekaliśmy. Na szczęście do przerwy przegrywaliśmy tylko jednym golem. W przerwie poprawiliśmy kilka rzeczy. Kiedy mieliśmy piłkę za mało kreowaliśmy, a poza tym, Bayern grał naprawdę dobrze. Kibice wsparli nas po golu Reusa. Poczuliśmy, że możemy wygrać i to nam się udało. Nasze nastawienie było fantastyczne – powiedział trener "Die Borussen" po zakończeniu spotkania".

Źródło: Borussia Dortmund