Asysta Tomasza Kędziory!

W 19. kolejce ukraińskiej Premier Lihi Dynamo Kijów przed własną publicznością wygrało 5:0 z Zorią Ługańsk. Asystę przy jednej z bramek zaliczył Tomasz Kędziora!

Drużyna gospodarzy jeszcze przed przerwą zdążyła strzelić trzy bramki. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mykoła Szaparenko i jedną bramkę zdobył Benjamin Verbič. Po zmianie stron, a dokłanie w 53. minucie słoweński pomocnik ponownie pokonał bramkarza rywali.

W 73. minucie piątego gola dla ekipy z Kijowa strzelił Fran Sol, któremu asystował Tomasz Kędziora. Polak spędził na murawie pełne 90. minut. To była druga asysta 24-latka w obecnym sezonie biorąc pod uwagę ligowe rozgrywki.

Dynamo Kijów zajmuje obecnie drugie miejsce w ukraińskiej ekstraklasie z dorobkiem 41 punktów na koncie. Fotel lidera należy w dalszym ciągu do Szachtara Donieck, który jak na razie uzbierał 48 oczek.