[HTML payload içeriği buraya]

Awans Manchesteru City do półfinału Ligi Mistrzów. „Na tych zawodach i na takim stadionie zawsze jest ciężko”.

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola, zabrał głos na temat awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Manchester City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów wyeliminował Atletico Madryt. Pierwsze spotkanie na Etihad Stadium zakończyło się wygraną „The Citizens” 1:0. Wówczas bramkę na wagę zwycięstwa strzelił znajdujący się w znakomitej formie Kevin de Bruyne. W rewanżowym meczu na Wanda Metropolitano był bezbramkowy remis.

Klub z Premier League przeszedł do następnej rundy i zmierzy się z Realem Madryt, który w pięknym stylu wyeliminował Chelsea Londyn. Stawką będzie oczywiście awans do finału, który zaplanowano na 28 maja. Mecz odbędzie się na Stade de France w Paryżu. Pierwotnie pojedynek miał się odbyć na stadionie w Petersburgu, ale przez atak Rosji na Ukrainę szybko władze UEFA zmieniły lokalizację.

Po zakończeniu rewanżowego spotkania głos zabrał opiekun mistrza Anglii, Pep Guardiola. Hiszpański szkoleniowiec ocenił mecz z „Los Rojiblancos”. Według niego starcie nie było łatwe, ale jest dumy ze swojego zespołu, ponieważ dzielnie się bronił. Doświadczony trener twierdzi, że w pierwszej części gry jego drużyna była lepsza, ale w drugiej połowie przeważali gospodarze.

– Po raz trzeci w naszej historii jesteśmy w półfinale i dla naszego klubu to niesamowite osiągnięcie – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Pep Guardiola.

– Jestem zadowolony z naszej siły mentalnej. Broniliśmy wszystkiego. Na tych zawodach i na takim stadionie zawsze jest ciężko. Nie możemy oczekiwać, że za każdym razem będzie cudownie. Czasami trzeba cierpieć – dodał Hiszpan.

– Jestem dumny, ponieważ przeciwnik był naprawdę dobry. Próbowaliśmy przejąć piłkę, ale nie byliśmy w stanie. Mając takich zawodników i szanse, mogli nam strzelić bramkę – kontynuował.

– Pierwsza połowa była całkiem dobra. Wyszli agresywnie, mieliśmy jedną lub dwie wyraźne szanse. W drugiej połowie  byli znacznie lepsi, ale jednocześnie broniliśmy ze wszystkiego – mówił.

– Kiedy drużyna gra w ten sposób, nie mogliśmy mieć piłki, a nasz rozwój był zagrożony – zakończył.

Źródło: Mancity.com