Barcelona bez szans! Bayern rozbił drużynę Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona przegrała na własnym terenie z Bayernem Monachium 0:3. „Duma Katalonii” teraz będzie grała w rozgrywkach Ligi Europy.

Wydawało się, że Robert Lewandowski na własnym terenie w końcu strzeli gola swojej byłej drużynie, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna i była bardziej brutalna. Już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Sadio Mane. Senegalczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem „Barcy” i technicznym strzałem tylko dopełnił formalności. W 31. minucie wynik podwyższył Eric Maxim Choupo-Moting, a w doliczonym czasie gry dzieła zniszczenia dokonał Benjamin Pavard.

Drużyna Xaviego Hernandeza już wcześniej wiedziała, że nie wyjdzie z grupy. W najbliższym czasie podopieczni Hiszpana będą grali w Lidze Europy. Pierwsze miejsce w grupie C zajmują „Bawarczycy” z dorobkiem 15 punktów na koncie. Druga lokata należy do Interu Mediolan (10 punktów). Na trzeciej pozycji jest „Blaugrana” (4 punkty), a na ostatnim miejscu Viktoria Pilzno (0 punktów).

Musimy patrzeć w przyszłość. Wiedzieliśmy, że w tym procesie odbudowy zespołu będą wzloty i upadki. Przesłanie dla fanów brzmi tak, abyśmy trochę poczekali. Xavi Hernandez sprawił też, że młodzi ludzie poprzez zabawę mogą się rozwijać – powiedział prezydent Barcelony, Joan Laporta, cytowany na Twitterze przez włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano.