Co za mecz! Remis w „Derbach Polski”

Takiego scenariusza nie wymyśliłby nawet Hitchcock. Wisła Kraków zremisowała w Warszawie z Legią, mimo, że przegrywała 0:2.

Pierwsza połowa była zdecydowanie na korzyść Legniostów, dosłownie wszystko wychodziło podopiecznym Sa Pinto. Kapitalne zawody rozgrywał Węgier, Dominik Nagy, który trafił do siatki w pierwszych minutach spotkania i cudownie asystował przy trafieniu Carlitosa. Wisła Kraków nie istniała, zawodnicy Białej Gwiazdy tracili piłkę już w środku boiska, po czym Legioniści mknęli z kontrą, która przeważnie kończyła się strzałem. Co ciekawe, zawodnicy z małopolski nie oddali ani jednego strzału na bramkę Malarza w pierwszej odsłonie gry, co idealnie obrazuje jej przebieg.

W drugiej połowie nastąpiła magiczna przemiana w szatniach na Łazienkowskiej o zobaczyliśmy totalnie inne drużyny – słabą Legię i bardzo dobrą Wisłę.. Podopieczni Stolarczyka w pięć minut zdobyli trzy bramki! Do siatki dwukrotnie trafił Imaz i jednego gola dołożył Kostal Obie drużyny miały kilka niezłych sytuacji strzeleckich, jednak to Legii udało się w końcówce strzelić kolejną bramkę! Carlitos z bardzo niewygodnej pozycji pakuje piłkę do siatki, wyrównując wynik spotkania. Dla takich spotkań ogląda się Ekstraklasę!

Wisła Kraków wskoczyła na czwartą pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy z dorobkiem 21 punktów. Oczko więcej ma Legia Warszawa, która plasuje się o lokatę wyżej.

Legia Warszawa 3:3 Wisła Kraków

Bramki: 2. D. Nagy, 23. Carlitos 90. Carlitos – 57. Balleste, 58. Košťál, 62. Balleste

Kartki:   14. Hloušek (LEG), 45. Szymański (LEG), 82. Kante (LEG) – 16. Wasilewski (WIS), 69. Sadlok (WIS)

Legia Warszawa: Malarz – Vešović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hloušek – Kucharczyk (65. Kante), Cafú, Szymański, Martins (83. Kulenović) – D. Nagy (78. Pasquato), Carlitos.
    Rezerwowi: Majecki – Kante, Astiz, Antolić, Pasquato, Kulenović, Stolarski.

Wisła Kraków: Lis – Arsenić, Sadlok, Wasilewski, Pietrzak – Boguski (83. Wojtkowski), Basha, Kort (68. Bartkowski), Balleste, Košťál – Ondrášek.
    Rezerwowi: Buchalik – Bartkowski, Bartosz, Paweł Brożek, Wojtkowski, Plewka, Palčič.