Dwie bramki Roberta Lewandowskiego w La Liga!

Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w 10. kolejce hiszpańskiej La Liga. Barcelona pewnie wygrała z Villarrealem 3:0.

W czwartkowym meczu 10. kolejki hiszpańskiej La Liga Barcelona grała na Camp Nou z Villarrealem. Pierwsza bramka dla „Blaugrany” padła w 31. minucie. Robert Lewandowski zebrał piłkę w polu karnym i płaskim strzałem wykończył akcję.

W 35. minucie Polak podwyższył prowadzenie. Środkowy napastnik pięknym technicznym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. W 38. minucie padła kolejna bramka dla „Dumy Katalonii”. W polu karnym znalazł się Ansu Fati i trafił do siatki.

Dorobek Roberta Lewandowskiego w tym sezonie jest imponujący. Na swoim koncie Polak ma rozegrane 10 spotkań w La Liga. W tym czasie strzelił 11 bramek i zanotował 3 asysty. Ogólnie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 14 meczach (16 goli i 4 asysty).

Barcelona znajduje się obecnie na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów na koncie po dziesięciu rozegranych spotkaniach. Na pozycji lidera jest Real Madryt.

W następnej kolejce „Barca” zmierzy się na Camp Nou z Athletic Bilbao. Spotkanie odbędzie się 23 października o godzinie 21:00.

Źródło: Barcelona, La Liga