Florent Malouda wraca do Europy!

    Jak poinformował L’Equipe, 37-letni były zawodnik Chelsea i Lyonu wraca do Europy! Vice-Mistrz Świata z 2006 roku oraz tryumfator Ligi Mistrzów w 2012 roku zdecydował się na podpisanie sześciomiesięcznego kontraktu z luksemburskim Differdange.

    Zawodnik, który w swojej karierze był czterokrotnym mistrzem Francji, a także zdobywcą licznych trofeów z ekipą The Blues, zdecydował się na kontynuowanie długoletniej kariery na Starym Kontynencie. Motywacją Francuza zapewne był brak zatrudnienia- po przygodzie w hinduskim Delhi Dynamos, a także egipskim Wadi Dagla, zawodnik od 2016 roku pozostawał bez pracodawcy, co jednak nie sprawiło, że przestał grać w piłkę.

    Ostatnimi czasy w kontekście zawodnika głośno było przy okazji jego debiutu w reprezentacji Gujany Francuskiej. Według przepisów FIFA, zawodnik nie miał prawa tego zrobić, jednak postawił na swoim co kosztowało zespół „Les Yana Dòkòs” odpadnięcie z 2017 CONCACAF Gold Cup. Pomimo wyjątkowo walecznej postawy reprezentacji w meczu z o wiele mocniejszym Hondurasem, który zakończył się w regulaminowym czasie wynikiem 0:0, przepisy były bezlitosne i Gujańczycy zostali ukarani walkowerem.

    Aktualny zespół znanego Francuza – Differdange zajmuje  siódme miejsce w tabeli Nationaldivisioun jednakże sezon 2016/17 zakończyło na drugiej pozycji. Latem „Red Boys” odpadli w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy z azerskim Zirə Baku.

     

    Autor: Mateusz Wysokiński

    źródło: L'Equipe

    fot. pressfocus

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Zobacz również

    Idą zmiany! To nowy trener Rakowa?

    W ostatnim czasie polskie media żyją sagą związaną z...

    Doprowadzi do upadku kolejny klub? Przerażająca statystyka

    Profesjonalny sport, a w szczególności piłka nożna, to ogromne...

    Piłkarze chcę odejść z klubu! Powodem kibole

    OGC Nice nie ma w ostatnim czasie zbyt udanej...

    Barcelona zrezygnuje z tego transferu?

    Duma Katalonii nie może narzekać, że ostatecznie postawiła na...

    Wirtz oszukany przez Liverpool?

    Florian Wirtz bez wątpienia był jedną z postaci, która...

    Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.