Hiszpania i Belgia wygrały swoje mecze na mundialu w Katarze!

W meczu grupy E na mundialu w Katarze Hiszpania rozbiła Kostarykę 7:0. Zespół Luisa Enrique nie dał żadnych szans swoim rywalom i ich totalnie zdominował.

Hiszpania bawiła się ze swoimi rywalami w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Kostaryka nie miała nic do gadania. Do przerwy dla kadry „La Furja Roja” było 3:0. Na listę strzelców wpisali się Dani Olmo, Marco Asensio i Ferran Torres.

Po przerwie podopieczni Luisa Enrique dokonali dzieła zniszczenia. Najpierw dublet skompletował Ferran Torres, a później do siatki Keylora Navasa trafili Gavi, Carlos Soler i Alvaro Morata.

***

W starciu grupy F Belgia natomiast wygrała skromnie z Kanadą. „Czerwone Diabły” praktycznie przez cały mecz atakowały swoich rywali, ale brakowało im dobrego wykończenia. Jedyną bramkę dla ekipy Roberto Martineza w 44. minucie zdobył Michy Batshuayi. Kanada miała nawet rzut karny, ale z bardzo dobrej strony pokazał się Thibaut Courtois i wybronił uderzenie jednego z zawodników drużyny przeciwnej.