Niemcy z porażką w swoim pierwszym meczu na mundialu! Japonia rozbiła ekipę Hansiego Flicka

W meczu fazy grupowej mundialu w Katarze (grupa E) Niemcy przegrały z Japonią 1:2. Japończycy rozegrali kapitalne spotkanie.

Tego chyba nikt się nie spodziewał… Reprezentacja Niemiec swój pierwszy mecz na mundialu w Katarze przegrała. Przeciwnikiem kadry Hansiego Flicka była Japonia. Zespół „Die Mannschaft” wyszedł na prowadzenie w 33. minucie meczu za sprawą Ilkaya Gundogana. Zawodnik Manchesteru City pewnie wykorzystał rzut karny.

Do przerwy wynik się nie zmienił. Wydawało się, że Niemcy będą kontrolować to spotkanie i potem wbiją swoim rywalom kolejne gole, ale tak nie było… W drugiej połowie Japonia mocno przycisnęła i przejęła inicjatywę.

W 75. minucie Japończycy doprowadzili do wyrównania, a gola zdobył Ritsu Doan. Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. W 83. minucie bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Takuma Asano. Japończycy grali bardzo dobrze w samej końcówce. Bronili wszystkie ataki Niemców i ostatecznie wywalczyli trzy punkty.

W grupie E znajdują się też Hiszpania i Kostaryka.