Kolejna bramka Cristiano Ronaldo. „Fantastyczne wykończenie”.

W 37. kolejce angielskiej Premier League Manchester United zremisował 1:1 na Old Trafford z Chelsea Londyn. W zespole „Czerwonych Diabłów” znów na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo.

Mecz 37. kolejki pomiędzy tymi drużynami został rozegrany w czwartek, ponieważ nie mógł się odbyć 14 maja, gdyż wtedy Chelsea Londyn będzie grała w finale Pucharu Anglii z Liverpoolem (godzina 17:45).

W pierwszej połowie nie padły żadne bramki. Dopiero w drugiej części gry zespoły zaczęły strzelać. W 60. minucie wynik otworzył Marcos Alonso kapitalnie strzelił z pola karnego i nie dał żadnych szans bramkarzowi Manchesteru United.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przejął piłkę w polu karnym i uderzył nie do obrony. Gwiazdorowi doskonale dograł Nemanja Matić.

– Myślę, że w drugiej połowie dobrze zareagowaliśmy jako zespół. Tym bardziej, gdy straciliśmy bramkę w 60. minucie. Dobrze było zobaczyć szybką odpowiedź zaledwie dwie minuty później. Świetna asysta Nemanji Maticia i fantastyczne wykończenie Cristiano Ronaldo. W pierwszej połowie mieliśmy m.in. problemy z zamknięciem przestrzeni. W drugiej części przestawiliśmy Anhony’ego Elangę na lewą obronę, a ostatni kwadrans graliśmy piątką defensorów, w tym trzema środkowymi obrońcami. To dało nam większą kontrolę nad grą – powiedział Ralf Rangnick.

Świetna forma Cristiano

37-latek w tym sezonie znajduje się w znakomitej formie. Reprezentant Portugalii jak na razie rozegrał 37 spotkań biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, strzelił 23 bramki i zanotował 3 asysty.

Jaka będzie jego przyszłość? Obecny trener Ralf Rangnick po meczu wypowiedział się na ten temat. Niemiec nie wie, jaką decyzję podejmie nowy szkoleniowiec „MU” Erik ten Hag i sam Cristiano Ronaldo.

– Jest to coś, o czym powinniśmy porozmawiać razem Erikiem ten Hagiem, zarządem i mną. Cristiano ma kolejny rok kontraktu. Ważne jest również, aby dowiedzieć się, czego on chce, jeśli chce zostać – przyznał Rangnick, który po zakończeniu kampanii będzie pracował na stanowisku doradcy w ekipie „United”.

– Wszystko zależy zarówno od Erika, jak i od Cristiano. W tym meczu „Cris” zaprezentował się ze świetnej strony – dodał Niemiec w wywiadzie udzielonym „Sky Sports”.

Aktualna umowa Cristiano z Manchesterem United jest ważna do 30 czerwca 2023 roku. W umowie Portugalczyka znajduje się opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 35 milionów euro.

Źródło: Manutd.com, Sky Sports