Podsumowanie półfinałowych spotkań Ligi Europy i Ligi Konferencji. Zalewski zaliczył asystę

W czwartek odbyły się pierwsze półfinałowe spotkania Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Oto podsumowanie wszystkich spotkań.

W rozgrywkach Ligi Europy Lipsk pokonał Rangers, a West Ham United przegrał z Eintrachtem Frankfurt. W Lidze Konferencji Olympique Marsylia przegrała z Feyenoordem Rotterdam, a Leicester City zremisowało z Romą.

LIPSK – RANGERS 1:0 (Liga Europy)

Niemiecki Lipsk skromnie wygrał ze szkockim Rangers. Podopieczni Domenico Tedesco wygrali u siebie 1:0. W 85. minucie bramkę na wagę zwycięstwa dla popularnych „Byków” strzelił Angelino.

WEST HAM UNITED – EINTRACHT FRANKFURT 1:2 (Liga Europy)

W kolejnym meczu było już więcej emocji. W meczu West Ham United – Eintracht Frankfurt padły trzy bramki, ale zwycięsko z tego starcia wyszli zawodnicy popularnych „Orłów”. Już w 1. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Ansgara Knauffa.

W 21. minucie do wyrównania doprowadził Kurt Zouma, ale w 54. minucie gola dla niemieckiej ekipy trafił Daichi Kamada i zespół z Bundesligi wygrał ten mecz.

Łukasz Fabiański z zespołu „Młotów” cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. W pierwszym składzie wyszedł Alphonse Areola.

Rewanżowe półfinałowe mecze Ligi Europy odbędą się 5 maja o godzinie 21:00.

FEYENOORD ROTTERDAM – OLYMPIQUE MARSYLIA 3:2 (Liga Konferencji)

W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Konferencji to gospodarze okazali się lepsi i drużyna Arkadiusza Milika musiała pojechać do domu bez zwycięstwa. Ekipa z Holandii od razu zaatakowała i w 18. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Cyriela Dessersa. W 20. minucie wynik podwyższył Luis Sinisterra.

Drużyna z Francji zaczęła odrabiać straty i w 28. minucie do siatki Feyenoordu Rotterdam trafił Bamba Dieng. Niedługo po tym, dokładnie w 40. minucie do wyrównania doprowadził Gerson, ale od razu po przerwie Dessers skompletował dublet i drużyna z Holandii wygrała to starcie.

Milik zagrał tylko chwilę w tym meczu. Polski snajper wszedł na murawę w 85. minucie.

LEICESTER CITY – ROMA 1:1 (Liga Konferencji)

Pierwsze półfinałowe spotkanie tych drużyn odbyło się na King Power Stadium, czyli domowym stadionie Leicester City. Mecz nie był emocjonujący i padły tam tylko dwa gole. Starcie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla „Lisów” trafił Gianluca Mancini (gol samobójczy), natomiast w zespole „Rzymian” gola zdobył Lorenzo Pellegrini.

Warto dodać, że asystę przy jego golu zaliczył Nicola Zalewski. Młody Polak znajduje się w świetnej formie w obecnych rozgrywkach i Jose Mourinho zawsze chętnie na niego stawia. Dla młodzieżowego reprezentanta Polski była to już druga bramka w obecnych rozgrywkach Ligi Konferencji. Na swoim koncie ma rozegrane pięć spotkań.

Rewanżowe półfinałowe mecze Ligi Konferencji odbędą się 5 maja o godzinie 21:00.

Źródło: Lipsk, Rangers, West Ham United, Eintracht Frankfurt, Feyenoord, Olympique Marsylia, Leicester City, Roma

Fernando Santos, po rozstaniu z reprezentacją Polski na początku...