Lech pokazuje miejsce w szeregu Legii!

Lech Poznań pokonuje Legię Warszawę 3:0. Mistrz Polski dawno nie grał tak słabo..

Już od początku gospodarze narzucili bardzo wysokie tempo i szybko przejęli inicjatywę. W 12' minucie Lech objął prowadzenie, po bardzo precyzyjnym dośrodkowaniu Gumnego, Gajos wygrał pojedynek powietrzny z Pazdanem i pokonał Arkadiusza Malarza. Klub z Poznania mając jednobramkowa przewagę, przejęli inicjatywę. Kolejne trafienie dołożyli pod koniec pierwszej połowy, Łukasz Trałka także po strzale głową trafia do siatki Legionistów i na tablicy wyników mamy już 2:0. Trzy minuty później goście byli blisko strzelenia gola kontaktowego, jednak z linii bramkowej piłkę wybija Janicki. Pierwsza odsłona gry była wyraźnie pod dyktando Kolejorza

Na drugą połowę zmiana w Legii, boisko opuścił Kucharczyk, zaś w jego miejsce powędrował Guilherme. Przez kwadrans żadna z drużyn nie była bliska zdobycia bramki, jednak w 65. minucie Maciej Makuszewski dołożył trzecie trafienie dla Lecha, "Maki" fantastycznie wykończył akcję zespołu,pokonując sam na sam Malarza. Kilka minut później dobrą okazję strzelecką miał Gajos, jednak bramkarz rywala pewnie wybił piłkę na aut bramkowy.

Lech umacnia się na drugim miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasa mając jedynie punkt straty do Górnika Zabrze. Legia natomiast spada na odległe 8. miejsce, mając pięć punktów strat do Lecha i sześć do liderującego Górnika.

blankLech Poznań 3:0 Legia Warszawablank

Lech Poznań: Putnocky – Gumny, Janicki, L. Nielsen, Dilaver – Trałka, Gajos (C) – Makuszewski, Jevtić, Situm (22. Radut) – Bille Nielsen (70. Gytkjaer).
    Rezerwowi: Burić – Radut, Tetteh, De Marco, Gytkjaer, Barkroth, Majewski.

Legia Warszawa: Malarz (C) – Broź, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Kopczyński (80. Jodłowiec), Moulin – D. Nagy, Hamalainen, Kucharczyk (46. Guilherme) – Sadiku (64. Niezgoda).
    Rezerwowi: Cierzniak – Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Guilherme, Szymański, Niezgoda.