Legenda Juventusu komentuje zachowanie Buffona

Alessandro Del Piero uważa, że Gianluigiego Buffona po meczu za bardzo poniosły emocje

Wczorajszy mecz pomiędzy Realem Madryt a Juventusem Turyn przyniósł wiele kontrowersji. Turyńczycy ćwierćfinałowy rewanż zaczęli pięknym stylu, bo już do przerwy dwukrotnie trafił Mario Mandziukić. Następnie fatalny błąd golkipera Realu wykorzystał Blaise Matuidi, który w 61 minucie spotkania podwyższył wynik na 3:0. Kiedy przy takim stanie wszyscy czekali na dogrywkę, w samym końcu spotkania sędzia podyktował  rzut karny na rzecz Realu. Na bramkę zamienił go Cristiano Ronaldo dając jednocześnie awans Królewskim do następnej rundy.

Buffon nie mógł pogodzić się z taką decyzją zwłaszcza, że to prawdopodobnie jego ostatnie rozgrywki w karierze, na których mu bardzo zależało. 40-latek po ciętych dyskusjach z arbitrem został ukarany czerwoną kartką. Po meczu udzielił także ostrych wypowiedzi, z którymi nie do końca zgadza się legenda Juve, Alessandro Del Piero.

Kiedy Gigi wypowiadał się na temat sędziego… Szczerze mówiąc, trudno było mi to zrozumieć – powiedział były napastnik.. Del Piero twierdzi, że bramkarzem kierowały emocje i gdy te opadną, Buffon z pewnością podejdzie do sprawy bardziej na spokojnie.

Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy nawiązywać do pierwszego meczu, taki jest futbol, analizuje się pod wpływem chwili, niezależnie czy sytuacja jest dobra, czy zła. Myślę, że w ciągu kilku dni Buffon zacznie mówić o arbitrze w inny sposób, niż ten, który przydarzył się po meczu.