Manchester City zmiótł z ziemi Chelsea, POGROM!

Manchester City niczym walec drogowy przejechał po Chelsea, wygrywając aż 6:0 (!!!).

Obywatele zagrali perfekcyjne spotkanie, tylko te zdanie odzwierciedli to, co działo się Etihad Stadium. Już w pierwszym minutach piłkę do siatki wpakował Sterling, dziesięć minut później kosmicznym trafieniem popisał się Aguero (możecie je zobaczyć tutaj) i po kwadransie Manchester prowadził dwoma bramkami. Do końca pierwszej połowy podopieczni Guardioli zdołali podwyższyć prowadzenie … o dwa gole i po 45 minutach na tablicy wyników widniał wynik 4:0.

Chelsea nie miała nawet pola do popisu, które w w całości skradło City. Lider Premier League grał cudowny i składny futbol. Na boisku brylował Sterling oraz Aguero, obaj zawodnicy dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców i serwis WhoScored ocenił ich na notę 10/10.

Ostatecznie Manchester pokonał Chelsea aż 6:0, w drugiej połowie do siatki trafiali Sterling oraz Aguero. Dzięki tej spektakularnej wygranej Obywatele zasiedli na fotel lidera angielskiej ligi, wyprzedzając Liverpool dzięki bilansowi bramkowemu.

Manchester City 6:0 Chelsea

4. Sterling, 13. Agüero, 19. Agüero, 24. Gündoğan, 56. Agüero (kar.), 80. Sterling

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Zinčenko – Gündoğan, Fernandinho (75. D. Silva), De Bruyne (68. Mahrez) – B. Silva, Agüero (65. Jesus), Sterling.
    Rezerwowi: Muric – Danilo, Sané, D. Silva, Jesus, Mahrez, Otamendi.

Chelsea F.C.: Arrizabalaga – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, M. Alonso (73. Emerson) – Kanté, Jorginho, Barkley (53. Kovačić) – Pedro (66. Loftus-Cheek), Higuaín, E. Hazard.
    Rezerwowi: Caballero – Kovačić, Loftus-Cheek, Christensen, Giroud, Willian, Emerson.