Manchester United pokonuje PSG i awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Skazywany na pożarcie Manchester United sensacyjnie pokonał PSG 3:1 i to drużyna z Anglii zagra w ćwierćfinale Champions League!

Spotkanie PSG z Manchesterem United najlepiej rozpoczęło się dla gości. Już w 2. minucie Romelu Lukaku wykorzystał fatalny błąd Thilo Kehrera, który podał piłkę pomiędzy dwójkę obrońców. Pech chciał, że Belg stał między Thiago Silvą a Kimpembe, a napastnik Manchesteru United pewnie pokonał Buffona. Kilkanaście minut później do wyrównania doprowadził Juan Bernadt, lecz w 30. minucie Lukaku wykorzystał błąd Buffona, który wypuścił piłkę, a Belg doskonale wiedział, jak zachować się w takiej sytuacji. W drugiej połowie Angel Di Maria, lecz boczny arbiter słusznie zasugerował sędziemu głównemu pozycję spaloną.

Czerwonym Diabłom wystarczała jedynie jedna bramka, by awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ekipa z Manchesteru próbowała, aż w końcu w 91. minucie Kimpembe zagrał ręką w polu karnym, a arbiter po skorzystaniu z wideo powtórki wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Marcus Rashford, a ten pewnie wykorzystał rzut karny! Manchester United dokonał niemożliwego! Z kolei PSG kolejny raz roztrwania kilku bramkową przewagę przed rewanżowym starciem!

Paris Saint-Germain – Manchester United (1:3)

Bramki: 12. Bernat – 2. Lukaku, 30. Lukaku, 94. Rashford

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Kehrer (70. Leandro Paredes), Thiago Silva (C), Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos – Dani Alves (90+5. Cavani), Draxler (70. Meunier), Di María – Mbappé.

Manchester United F.C.: de Gea – Lindelöf, Bailly (36. Dalot), Smalling, Shaw – Young (C) (87. Greenwood), McTominay, Fred – Pereira (80. Chong), Lukaku, Rashford.