test

  Oficjalnie: Kamil Piątkowski znalazł nowy klub! To nie Leicester…

  Kamil Piątkowski został wypożyczony z Red Bull Salzburg do KAA Gent – poinformował belgijski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. 

  Belgijskie KAA Gent, które znajduje się obecnie na piątym miejscu w tabeli tamtejszej ekstraklasy doszło do porozumienia w sprawie wypożyczenia do końca obecnego sezonu Kamila Piątkowskiego. Klub wydał w tej sprawie oficjalny komunikat. 

  – 22-letni Polak Kamil Piątkowski podpisał do końca bieżącego sezonu kontrakt z KAA Gent. Zawodnik przychodzi do nas z austriackiego Red Bull Salzburg i jest wypożyczony do czerwca 2023 roku. Jest szybkim i mocnym prawonożnym środkowym obrońcą i posiada dużą siłę wyskoku. Kamil, nazywany „Pioną”, będzie występował z numerem 4 – czytamy w oficjalnym komunikacie KAA Gent. 

  Na temat tego transferu wypowiedział się główny skaut belgijskiego KAA Gent, Samuel Cardenas. Działacz przyznał, że klub już od dłuższego czasu śledził Kamila Piątkowskiego. 

  – Cieszymy się, że udało nam się przekonać Kamila Piątkowskiego do przyjazdu do Gandawy. To zawodnik, którego śledzimy z bliska od czasu jego pobytu w Polsce – powiedział główny skaut KAA Gent w rozmowie z klubowymi mediami. 

  – Teraz, gdy mieliśmy okazję go zdobyć, nie wahaliśmy się. Kamil jest obrońcą kompletnym, silnym fizycznie i szybkim. Jest chętny do wykazania się. Nie możemy się doczekać, aż wkrótce zobaczymy go w grze – dodał.

  Kamil Piątkowski został zawodnikiem Red Bulla Salzburg 1 lipca 2021 roku. Do ekipy popularnych „Byków” przyszedł na zasadzie transferu definitywnego z Rakowa Częstochowa. Od tamtej pory rozegrał jedynie 20 spotkań i zaliczył 3 asysty. Nie mógł regularnie grać ze względu na dużą konkurencję. W ostatnim czasie łączony był m.in. z Leicester City, ale angielski klub ostatecznie nie dogadał się z Red Bullem Salzburg. 

  Głównym celem Kamila Piątkowskiego jest powrót na właściwe tory. Wcześniej grał nawet w dorosłej reprezentacji Polski, ale potem przez brak regularnej gry nie dostawał powołań. Zawodnik cały czas ma ważny kontrakt z Red Bullem Salzburg do 30 czerwca 2026 roku.

  Źródło: kaagent.be

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz również

  Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.