Piękne zwycięstwo Polaków! Jedną nogą jesteśmy w Rosji!

Polska pewnie pokonała Armenię 6:1 i jedną nogą jest już w finałach Mistrzostw Świata w Rosji. Teraz czekamy na mecz Czarnogóry z Danią!

Początek meczu wymarzony, już w drugiej minucie spotkania nasza kadra objęła prowadzenie po bramce Kamila Grosickiego, pomocnik otrzymał fantastyczne podanie od Łukasza Piszczka, po czym skierował piłkę do siatki. Polska przez cały czas kontrolowała grę, często tworząc dobre sytuacje do podwyższenia wyniku. Kwadrans po golu "Grosika", na listę strzelców zapisał się Robert Lewandowski, który pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Armenii. To wciąż mało dla Roberta, który kilka minut po tym zdobył kolejną bramkę. Polska miała rzut wolny pośredni, kilka metrów przed linią bramkową. Grosik podał piłkę Lewemu, a ten mocnym strzałem uderzył na bramkę obstawioną Armeńskimi graczami, na tablicy widniał wynik 0:3 i kibice gospodarzy opuszczali stadion. Niestety, przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy defensor Armenii, Hovannes Hambardzumjan strzałem głową pokonał Wojtka Szczęsnego.

Obie reprezentacji wyszły na drugą odsłonę w niezmienionych składach. Podobnie jak kilkanaście minut temu, grę prowadziła reprezentacja Polski. W 58' minucie Kuba Błaszczykowski dał czwartą bramkę dla naszej kadry, po pięknej indywidualnej akcji, nasz pomocnik zdobywa gola. Pięć minut później nasz kapitan zaliczył hat-tricka i 50. bramkę w barwach reprezentacji Polski, wielki mecz Roberta Lewandowskiego, który w tym meczu zapisał się złotymi literami w historii polskiej piłki nożnej. W końcówce spotkania trafienie dołożył także Rafał Wolski, nokaut!

Przez całe spotkanie Polska prowadziła grę, Armeńczycy w niektórych momentach chcieli przeprowadzić składną akcję, jednak ani razu nie udało im się zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego. Ważne trzy punkty, dzięki którym jesteśmy zdani sami na siebie, jeśli pokonamy Czarnogórę, na pewno jedziemy do Rosji. Co więcej, jeszcze dziś możemy świętować awans na mundial, pod warunkiem, że Czarnogórcy zremisują u siebie z Danią. Czekamy!

Armenia Armenia 1:6 Polska Polska

39. Hambardzumjan – 2. Grosicki, 18. Lewandowski, 25. Lewandowski, 58. Błaszczykowski, 64. Lewandowski, 90. Wolski

Armenia: Melikseťan – K. Hovhannisjan, Hambardzumjan, T. Voskanjan, Artak Jedigarjan – G. Malakjan – Kadymjan (62. E. Malakjan), Korjan (66. A. Manučarjan), Mchitarjan (C), Adamjan (73. Manojan) – Barseghjan.
    Rezerwowi: Beglaryan, Manukyan – Mikaelyan, Darbinyan, E. Malakyan, Grigoryan, Daghbashyan, Simonyan, Manoyan, Manucharyan.

Polska: Szczęsny – Ł. Piszczek, Glik, Pazdan, Bereszyński – Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (59. Mączyński), Grosicki (72. Wolski) – P. Zieliński – Lewandowski (C).
    Rezerwowi: Skorupski, Fabiański – Cionek, Mączyński, Góralski, Makuszewski, Wolski, Teodorczyk, Kamiński, Wszołek, Kędziora, Wilczek.

Sędziowie: Matej Jug, Matej Žunič, Manuel Vidali, Damir Skomina