Poranna Kawa. Legia kończy udział we Florida Cup.

Zapraszamy do podsumowania minionego dnia!

POLSKA

W swoim drugim meczu rozgrywanego w USA towarzyskiego turnieju Florida Cup Legia Warszawa przegrała 0:2 z kolumbijskim CD Club Atlético Nacional – mistrzem Torneo Apertura 2017 i trzecią drużyną fazy zasadniczej Torneo Finalización 2017. Stołeczny zespół zajął ostatecznie przedostatnie, siódme miejsce w turnieju.

***

Do przebywającej na zgrupowaniu w Turcji Arki Gdynia dołączył 29-letni meksykański napastnik Enrique Esqueda. Zawodnik będzie testowany, po czym klub z Gdynii zaoferuje kontrakt napastnikowi.

***

Daniel Smuga został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze, zawodnik trafił do śląskiej drużyny z III. ligowej Victorii Sulejówek.

***

Tomasz Jodłowiec opuszcza warszawską Legię. Gracz będzie reprezentował barwy Piasta Gliwice na zasadzie wypożyczenia.

ŚWIAT

W Premier League pretendenci do tytuł mistrza Anglii nie zawiedli. Chelsea, Manchester United, Arsenal oraz Manchester City pewnie wygrali swoje mecze. West Brom Grzegorza Krychowiaka zremisował z Evertonem, ozdobą spotkania była niesamowita asysta reprezentanta Polski. W tym samym meczu James McCarthy doznał strasznej kontuzji, która eliminuje go do końca sezonu.

***

W La Lidze sporo niespodzianek, punkty pogubiły kluby z czołówki tabeli. Atletico zremisowało 1:1 z Gironą, zaś sensacyjną porażkę poniosła Valencia, uznając wyższość ostatniej drużyny w tabeli Las Palmas. Jeżeli FC Barcelona pokona na wyjeździe Betis, będzie mogła odskoczyć drugiej drużynie w tabeli na 11 punktów!

***

To już pewne, Rafinha zmienia barwy klubowe! Wychowanek FC Barcelony będzie zawodnikiem Interu Mediolan. Zawodnik zostanie wypożyczony do końca sezonu, jednak w momencie, gdy włoska drużyna zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, będzie zobligowana do zapłaty 35 milionów euro, tym samym wykupując zawodnika.

***

Wielkie wyróżnienie dla Wojciecha Szczęsnego, nasz zawodnik został wybranym najlepszym zawodnikiem grudnia w Juventusie! Gratulacje!

***

Griezmann póki co nie trafi do Barcelony. Kataloński klub wydał specjalne oświadczenie, w którym informuje, że nie ma żadnego porozumienia pomiędzy Blaugraną a zawodnikiem Atltetico.