Poranna Kawa. Podział punktów w hicie kolejki LOTTO Ekstraklasy!

Zapraszamy do lektury Porannej kawy!

POLSKA

Jagiellonia na własnym boisku zremisowała z Lechem Poznań 1:1 w hicie kolejki Ekstraklasy, bramki strzelali Jevtić oraz Novikowas. We wcześniejszym spotkaniu, miejscowa Korona pokonała Wisłę Płock 2:0

***

Emocji nie brakowało także w 1. lidze. Ruch Chorzów pokonał Raków Częstochowę 1:0, w spotkaniu niestety doszło do awantur na trybunach zarówno w sektorach gospodarzy jak i gości, wystarczy tylko czekać na komunikat PZPN odnośnie wysokich kar. W drugim spotkaniu Stal Mielec uległa na własnym boisku Chojniczance 1:2.

***

W wieku 70 lat zmarł były trener Andrzej Płatek. W sezonie 1998/99 prowadził w ekstraklasie Ruch Radzionków.

***

Patryk Stefański odszedł z ÍA Akranes27-letni pomocnik przeniósł się z Polonii Bytom na Islandię w kwietniu. W tamtejszej ekstraklasie rozegrał dziesięć spotkań, a jego drużyna spadła z ligi.

ŚWIAT

Po kontrowersji z udziałem sędziego Antonio Undiano Mallenco i niewyobrażalnej nieskuteczności Pericos, RCD Espanyol bezbramkowo zremisował z UD Levante.

***

Wielka strzelanina w Lyonie. Olympique po zaciętej walce pokonuje na własnym obiekcie zespół Kamila Glika 3-2. Polski obrońca w tym meczu nie wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania ustalił Nabil Fekir precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego w 95 minucie.

***

Marcin Kamiński przedwcześnie zakończył starcie z FC Koln. Z powodu urazu stawu skokowego, Polak w 18 minucie musiał zejść z boiska. VfB Stuttgart pokonał FC Koln 2-1. Główny arbiter meczu nie popisał się podczas użycia VAR-u. Przerwa od gry trwała niecałe cztery minuty, a sędzia i tak podjął złą decyzję.

***

Birmingham z Tomaszem Kuszczakiem w bramce wygrało u siebie z Cardiff po bramce Che Adamsa.

***

Na obiektach treningowych Realu Madryt niespodziewanie stawili się lekarze UEFA w celu przeprowadzenia kontroli antydopingowej.

***

Łukasz Teodorczyk wpisał się na listę strzelców w zwycięskim spotkaniu z KB Mechelen. Ostatecznie Anderlecht wygrał 3:4.

***

Waldemar Sobota rozegrał 64. minut w zremisowany spotkaniu z FC Kaiserslautern. Polak został zastąpiony przez Norwega Daehli.