Rafl Rangnick załamany porażką z Liverpoolem w Premier League. „To było po prostu śmieszne i nie możemy tak robić”.

Liverpool rozbił Manchester United 4:0 w zaległym meczu 30. kolejki angielskiej Premier League. Głos po zakończeniu spotkania zabrał szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów”, Ralf Rangnick.

We wtorek wieczorem Liverpool bardzo wysoko pokonał Manchester United. Był to zaległy mecz 30. kolejki Premier League. Starcie odbyło się na Anfield. Zespół „The Reds” na prowadzenie wyszedł już w 5. minucie. Na listę strzelców wpisał się Luiz Diaz. Kolumbijczyk dostał znakomite podanie od Mohameda Salaha w pole karne i z bliskiej odległości pokonał doświadczonego Davida de Geę. W 22. minucie Sadio Mane doskonale dograł do Salaha, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

W drugiej połowie padły kolejne gole.  Najpierw bramkę zdobył Mane. W 68. minucie Diaz technicznie dograł do Senegalczyka, a ten tylko dopełnił formalności uderzając lekko obok słupka. Pod koniec meczu, dokładnie w 85. minucie dublet skompletował Salah. Egipcjanin kapitalnym lobem nie dał żadnych szans bramkarzowi gości.

Po zakończeniu spotkania głos zabrał opiekun „United”, Ralf Rangnick. Niemiecki szkoleniowiec był bardzo zawiedziony takim wynikiem.

– Pierwsza połowa była bardzo rozczarowująca. To nie była część naszego planu. Przy pierwszym golu nie powinniśmy być tak wysoko i otworzyć dużo miejsca dla jednej z najmocniejszych stron Liverpoolu. To było po prostu śmieszne i nie możemy tak robić – przyznał Ralf Rangnick.

– Na początku zdecydowaliśmy się grać piątką obrońców, ale nie wygrywaliśmy pojedynków. Zmieniliśmy to po przerwie i pierwsze 25 minut drugiej połowy wyglądało już lepiej. Mimo tego nie wykorzystaliśmy naszych szans, które stworzyliśmy na ich połowie – dodał.

-To jest jedna z najlepszych drużyn na świecie, a my po prostu nie jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Jeśli chcesz sprawić takim zespołom problemy, sam musisz mieć kilka kontrataków, ale my tego nie mieliśmy i dlatego przegraliśmy 4:0 – kontynuował.

– Jestem pewien, że każdy z zawodników, który wyszedł w pierwszej jedenastce wiedział o wielkości tego meczu. Nie tylko w odniesieniu do ligowej tabeli, ale także w odniesieniu do naszych kibiców. Aby wyciągnąć coś z takiej gry, musisz ich zaatakować i sprawić im problemy – powiedział Niemiec.

Liverpool aktualnie znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli angielskiej Premier League z dorobkiem 76 punktów na koncie, a Manchester United jest na szóstej pozycji i ma 54 oczka.

Źródło: Manutd.com