Ralf Rangnick ocenił Cristiano Ronaldo! Ważne słowa trenera Manchesteru United

Szkoleniowiec Manchesteru United, Ralf Rangnick, wypowiedział się na temat Cristiano Ronaldo. Niemiecki trener ocenił Portugalczyka.

W ostatnim czasie Cristiano Ronaldo był bardzo krytykowany. Powodem takiego zachowania była słaba gra tego piłkarza. Niektórzy mówili nawet, że doświadczony gracz powinien już odpocząć i udać się na piłkarską emeryturę.

Ronaldo miał ostatnio problemy zdrowotne, ale wrócił w wielkim stylu. W sobotnim meczu 29. kolejki angielskiej Premier League Manchester United grał na Old Trafford z Tottenhamem Hotspur i wygrał to spotkanie 3:2. Hat-tricka strzelił właśnie 37-latek.

Pierwszą bramkę „CR7” strzelił w 12. minucie. Ronaldo dostał piłkę przed polem karnym i uderzył z dystansu nie do obrony. W 35. minucie do wyrównania doprowadził Harry Kane, ale Cristiano szybko odpowiedział. W 38. minucie z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Następnie Harry Maguire strzelił gola samobójczego i był remis. Bramka padła w 72. minucie.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale „Czerwone Diabły” zdobyły trzy punkty. W 81. minucie Ronaldo uderzył głową i nie dał żadnych szans golkiperowi „Kogutów”.

Ronaldo zapisał się w historii futbolu

Napastnik „MU” pobił również rekord wszechczasów. Został najlepszym strzelcem w historii piłki nożnej, ponieważ wyprzedził Josefa Bicana. Czech strzelił 805 bramek w latach 1931-1955. Ronaldo ma 807 goli.

W barwach Manchesteru ma strzelone 136 goli. Wcześniej grał też w Realu Madryt (450), Sportingu Lizbona (5) oraz Juventusu Turyn (101). W reprezentacji Portugalii ma 115 bramek.

– Jestem dumny, że pokonałem jeszcze jedno wyzwanie. Zostałem najlepszym strzelcem na świecie, zaledwie sześć miesięcy po tym, jak strzeliłem najwięcej goli historii meczów reprezentacyjnych. Dziękuję zawodnikom, z którymi grałem podczas swojej kariery, klubom i kibicom oraz mojej wspaniałej rodzinie. Nie zrobiłbym tego bez was – napisał Cristiano na swoim oficjalnym Instagramie.

Na temat Ronaldo wypowiedział się Rafl Rangnick. – Cristiano jest ważnym graczem. Dzięki swojej reputacji i sposobowi, w jaki nadal może grać, ma wpływ na drużynę – powiedział Niemiec.

– Powiedziałem Cristiano, że jest jednym z silników napędzających zespół – dodał.

W tym sezonie Ronaldo rozegrał 32 mecze we wszystkich rozgrywkach, strzelił 18 bramek i zaliczył 3 asysty. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 35 milionów euro. Urodzony w Funchal piłkarz jest związany z obecnym pracodawcą umową do 30 czerwca 2023 roku. W kontrakcie znajduje się opcja przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy.

Źródło: Fabrizio Romano – Twitter/Twitter/Manchester United