Real Madryt górą w starciu gwiazd na ziemi!

Real Madryt po kapitalnej końcówce pokonał 3:1 PSG i jest blisko awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów!

Od pierwszej minuty spotkania obie drużyny skoczyły sobie do gardeł. Liczyła się każda piłka i możliwa akcja. Przez pierwsze kilkanaście minut gra była chaotyczna i twarda, Neymar już po kwadransie gry ujrzał żółtą kartkę. Po pół godzinie od pierwszego gwizdka zaczęły się sytuacje podbramkowe. Na przemian, strzelał Real i PSG. W 33' minucie bramkę zdobył Rabiot – Neymar w ostatniej chwili zauważył swojego kolegę w polu karnym i wycofał do niego futbolówkę. Francuz pewnym uderzeniem pokonał Keylora Navasa i Paryżanie wyszli na prowadzenie!

Od momentu zdobycia pierwszego gola, gra bardzo mocno przyspieszyła. Kilka minut później Cavani mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę zdumiewającym wejściem wślizgiem. Pod koniec pierwszej odsłony spotkania, Giovani Lo Celso ciągnie za koszulkę jednego z zawodników rywala i Gianluca Rocchi odgwizduje faul. Sędzia widział łamanie zasad i dyktuje karnego drużynie Real Madryt. Do piłki podszedł Ronaldo, który pewnie pokonał bramkarza PSG z 11. metra!  Druga połowa była kapitalna! Obie drużyny utrzymały wysokie tempo, akcja działa się po obu stronach boiska.

Niestety, początek drugiej połówki był zdecydowanie gorszy. Obie ekipy grały pasywny futbol, częściej przy piłce byli gospodarze, jednak przez znaczną cześć obie strony nie stworzyły sobie dogodnej sytuacji. Dopiero później gra się rozkręciła – na korzyść Realu! W 83' minucie spotkania odbitą piłkę, po przepychance w polu karnym przejmuje Cristiano Ronaldo i z bliskiej odległości łatwością pokonał bramkarza. Parę minut później Marcelo podwyższył wynik na 3:1, strzał po rykoszecie sprawia, że bramkarz Alphonse Areola pozostał bezradny.

Real Madryt jest bliżej awansu do 1/4 finału, jednak bramka Paryżan z pewnością nada kolorytu najbliższemu rewanżowi. Będą ogromne emocje!

Real Madryt 3:1 PSG

45. Ronaldo (kar.), 83. Ronaldo, 86. Marcelo – 33. Rabiot

Real Madryt: Navas – Nacho, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Kroos, Casemiro (79. L. Vázquez) – Isco (79. Asensio), Benzema (68. Bale), Ronaldo.
    Rezerwowi: Casilla – Bale, Hernández, L. Vázquez, Hakimi, Asensio, Kovačić.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Marquinhos (C), Kimpembe, Berchiche – Verratti, Lo Celso (85. Draxler), Rabiot – Mbappé, Cavani (66. Meunier), Neymar.
    Rezerwowi: Trapp – Thiago Silva, Di María, Meunier, Diarra, Draxler, Pastore.

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...