Relacja ze środowych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów

Za nami środowe mecze 1/8 finału Champions League!

Ajax Amsterdam – Real Madryt (1:2)

Pierwsze 45 minut zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Swoją przewagę Ajax udokumentował zdobytą bramką autorstwa Nicolasa Tagliafico. Arbiter Daniel Skomina po konsultacji z systemem VAR anulował bramkę Ajaxu, co okazało się decyzją bardzo słuszną. Należą się spore brawa dla Szymona Marciniaka, który na początku miał być sędzią głównym tego spotkania, lecz drobna kontuzja spowodowała, że Polak był odpowiedzialny za VAR. Zdecydowanie lepiej na drugą połowę wyszli podopieczni Santiago Solariego. W 60. minucie do siatki gospodarzy trafił Karim Benzema. Francuz jest w wyśmienitej formie i widać, że odejście Cristiano Ronaldo doskonale podziałało na doświadczonego napastnika.

Nieco stłamszony Ajax próbował wyrównać, czego efektem była bramka autorstwa Hakima Ziyecha. Mimo wielu prób ze strony Ajaxu, to Królewscy zdobyli bramkę, a tym szczęśliwcem okazał się Marco Asensio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, choć sprawa awansu wciąż jest otwarta. W rewanżu na Estadio Santiago Bernabeu nie zobaczymy Sergio Ramosa z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Bramki: 75. Zijach – 60. Benzema, 87. Asensio

AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – F. de Jong, Schoene (73. Dolberg) – Zijach, van de Beek, Tadić – Neres.

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Nacho, Ramos (C), Reguilón – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (61. L. Vázquez), Benzema (73. Asensio), Vinícius Júnior (81. Díaz).

Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund (3:0)

Teoretycznie mniej ciekawe spotkanie, aniżeli starcie Ajaxu z Realem. Nie oznacza jednak, że w tym meczu nic się nie działo. Co prawda pierwsza połowa nie zachwyciła, lecz już na początku drugiej połowy Tottenham objął prowadzenie za sprawą Hueng-Min Sona. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać do 83. minuty, kiedy to Jan Vertonghen pewnym uderzeniem pokonał Burkiego. Koguty poszły za ciosem i podwyższyli na 3:0. Autorem trafienia okazał się Fernando Llorente, który dopiero co pojawił się na boisku! Wydaje się, że kwestia awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest przesądzona, choć nie należy lekceważyć Borussię.

Bramki: 47. S. Heung-Min, 83. Vertonghen, 86. F. Llorente

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris – D. Sánchez, Foyth, Alderweireld – Aurier, Moussa Sissoko (90+2. Wanyama), Eriksen, Winks, Vertonghen – S. Heung-Min (90. Lamela), Lucas Moura (84. F. Llorente).

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Toprak, Diallo, Zagadou (77. Schmelzer) – Witsel, Delaney – Sancho (88. Guerreiro), Dahoud, Pulisic (87. Bruun Larsen) – M. Götze.