Gattuso: Piątek to piłkarz, który przeraża obrońców

AC Milan na Stadio Olimpico zremisował (1:1) z AS Romą w ostatnim niedzielnym spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie A. Po meczu głos zabrał szkoleniowiec Rossonerich, Gennaro Gattuso, który najpierw wypowiedział się na temat przebiegu spotkania, a następnie skomplementował Krzysztofa Piątka.

Już w 26. minucie drużyna z Lombardii objęła prowadzenie po bramce Krzysztofa Piątka, który jednocześnie strzelił 14 bramkę w tym sezonie biorąc pod uwagę rozgrywki Serie A. Początek drugiej połowy niestety nie był szczęśliwy dla mediolańczyków, ponieważ w 46. minucie Rzymianie doprowadzi do remisu po golu Nicolo Zaniolo. Szkoleniowiec ekipy z Mediolanu, Gennaro Gattuso, przyznał, że jest zadowolony z wyniku.

– W pierwszej połowie graliśmy bardzo źle, a po przerwie zmarnowaliśmy wiele okazji z powodu złych wyborów i niedokładnych podań. Roma ma jakość, jest dobrze przygotowana fizycznie, więc trochę cierpieliśmy. Jestem jednak zadowolony z wyniku.

W dalszej części rozmowy doświadczony Włoch chwalił Krzysztofa Piątka.

– Piątek to piłkarz, który przeraża obrońców. Kiedy pojawia się miejsce do podania, to porusza się w taki sposób, że rywale się za nim cofają. Dzięki temu nasi pomocnicy mają więcej miejsca. Jest w świetnej formie i bardzo nam pomaga.

AC Milan jak na razie zajmuje 4. lokatę w tabeli ligowej z dorobkiem 36 punktów na koncie. Tuż za nimi znajduje się Roma i ma jedno oczko straty.

Źródło: AC Milan/Football Italia

fot: pressfocus