Bajeczne zarobki Aleksandara Prijovicia

Wczoraj były zawodnik Legii Warszawa zdobył pierwsze gole w barwach Al-Ittihad. Dzięki temu zarobił… blisko pół miliona złotych.

"Prijo" zaczyna bajońsko zarabiać w barwach nowego zespołu. W umowie zawarto liczne zapisy, a jeden z nich zakłada, że były gracz warszawskiej Legii dostanie 25 tysięcy euro za gola. Do tego istnieje punkt gwarantujący napastnikowi 50 tysięcy euro za wygrany mecz. W sumie po spotkaniu z Al Fahya, Prijović wzbogacił się o 100 tysięcy euro, czyli około 430 tysięcy złotych.

Już od początku było wiadomo, że Alexandar będzie zarabiał kosmiczne pieniądze w nowym klubie. Podstawowa gaża zawodnika wynosi aż 5 milionów euro. Takich zarobków nie mają niektórzy zawodnicy z czołowych europejskich klubów.

Serb w meczu z Al Fahya w 62. minucie otworzył wynik strzałem z rzutu karnego, a w 90. minucie trafił 2:0. Al-Ittihad wygrał ważny mecz z rywalem ze strefy spadkowej i w tabeli zajmuje 13. miejsce. Do bezpiecznej pozycji traci już tylko cztery oczka.

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...