Borussia przegrała tytuł w Derbach Westfalii

Schalke wygrywa w wielkich derbach Zagłębia Ruhry! Borussia zagrała bardzo słabo i wszystko wskazuje na to, że tym samym przegrała walkę o tytuł mistrzowski.

W każdym starciu tych drużyn jesteśmy świadkami wielkich emocji, nie inaczej było dzisiaj w Dortmundzie. Wynik po kwadransie gry otworzył Mario Götze, jednak BVB długo nie świętowała prowadzenia. Już kilka minut później dla zespołu z Gelsenkirchen gola zdobył Caligiuri, zaś dziesięć minut po tym  na prowadzenie Schalke wysunął gol Sané. Do końca pierwszej połowy przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania, jednak zawodnicy Borussii mieli kilka akcji, które mogły zakończyć się golami.

Druga połowa zapowiadałą ogromną walkę, szczególnie ze strony gospodarzy. Zaczęło się jednak fatalnie. W 60. minucie meczu czerwoną kartkę za bardzo brzydki faul zobaczył filar drużyny, Marco Reus. Dwie minuty później prowadzenie gości podwyższył Caligiuri i kolejne trzy minuty dalej kolejny gracz BVB otrzymał czerwoną kartkę. Tym razem za podcięcie rywala, boisko musiał opuścić Wolf.

Gra nieco ucichła, jednak pod koniec meczu znów wróciły wielkie emocje. Nadzieję gospodarzom dał Witsel, który po asyście Bruun Larsena wpisał się na listę strzelców. Dwie minuty później Embolo zamknął mecz, strzelając bardzo ładnego gola.

Borussia przegrała dziś 2:4, jednak to nie tylko porażka w meczu, ale i wyścigu o tytuł mistrza Niemiec.

Borussia Dortmund 2:4  FC Schalke 04 Gelsenkirchen

14. M. Götze, 85. Witsel – 18. D. Caligiuri (kar.), 28. Sané, 62. D. Caligiuri, 86. Embolo

Borussia Dortmund: Bürki – M. Wolf, Weigl, Akanji, Diallo – Witsel, Delaney (56. Alcácer) – Sancho, Reus (C), Guerreiro (78. Pulisic) – M. Götze.
    Rezerwowi: Hitz – Schmelzer, Dahoud, Toprak, Alcácer, Bruun Larsen, Pulisic.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Nübel – Nastasić, Stambouli (C), Sané – D. Caligiuri (67. Rudy), McKennie (77. Bruma), Serdar, Mascarell, Oczipka – Embolo, Burgstaller.
    Rezerwowi: Fährmann – Kutucu, Carls, Harít, Matondo, Rudy, Bruma.

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...