Zadanie wykonane! Zieliński bohaterem!

Reprezentacja Polski przełamała się i w końcu wygrywa! Kadrowicze Nawałki w ostatnich sekundach zapewnili sobie zwycięstwo nad Koreą! 3:2!

Polska przełamała się i po trzech meczach niemocy w końcu trafiła do siatki rywala! Już od początku spotkania nasi przeważali i byli w częstszym posiadaniu futbolówki. W 23' minucie reprezentacja Polski miała pierwszą, bardzo dobrą okazję strzelecką. Grosicki z prawej strony zacentrował piłkę w pole karne. Ta leciała idealnie w kierunku Lewandowskiego. Polak oddał strzał głową z bliskiej odległości, ale niesamowitą interwencją popisał się bramkarz Korei. Kapitalną pierwszą połowę rozegrał Piotr Zieliński, młody polski zawodnik w przeciwieństwie do starcia z Nigerią, pokazał się ze świetnej strony. Idealne podanie, świetny przegląd pola i mądre decyzje. Pierwsza bramka padła po nieco pół godzinie, od pierwszego gwiazdka sędziego. Grosicki idealnie zacentrował w pole karne, Lewandowski lekko strącił futbolówkę i ta zatrzepotała w siatce! Zawodnicy Nawałki dostali wiatru w żagle i widać było coraz śmielsze próby do podwyższenia prowadzenia. Tuż przed przerwą Grosicki wpisał się na listę strzelców. Zawodnik Hull City otrzymał cudowne, prostopadłe podanie od Mączyńskiego. "TurboGrosik" wyszedł sam na sam z bramkarzem rywala i pewnie go pokonał. Nasi zawodnicy wyglądali znacznie lepiej na tle azjatyckich rywali. Zanotowali znacznie lepszą statystykę posiadania piłki.

Na drugą część spotkania nie wybiegł nasz kapitan, Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek. Rolę się odwróciły i od początku tej połowy stroną dominującą byli Koreańczycy. Polska cofnęła się do defensywy i skutecznie powstrzymywała ataki azjatyckiego rywala. Bardzo dobrą robotę wykonał Łukasz Skorupski, bramkarz AS Romy był bardzo pewny w swoich interwencjach i zapobiegał straceniu bramek. Polacy początkowo spisywali się bardzo dobrze, jednak od 80' minuty zaczęły się problemy. W 86' minucie Koreańczycy po atomowym strzale Chang-min Lee'a zdobyli bramkę kontaktową. Dosłownie kilkanaście minut później wyrównali stan spotkania. W kadrze Polski zrobiło się bardzo nerwowo, rywale atakowali i chcieli strzelić zwycięską bramkę. W 92' minucie Piotr Zieliński PRZEPIĘKNYM strzałem zza pola karnego pokonał Sueng-gyu Kima i Polska ostatecznie wygrała bój z Azjatami!

POLSKA 3:2 KOREA POŁUDNIOWA

32. Lewandowski, 45. Grosicki, 90+2. Zieliński – 86. Chang-min Lee, 87. Hee-chan Hwang

Polska: Szczęsny (46. Skorupski) – Piszczek (46. Cionek), Glik (67. Kędziora), Pazdan – Jędrzejczyk, Romańczuk (61. Milik), Rybus (84. Kurzawa) – Zieliński, Grosicki – Lewandowski (46. Teodorczyk).

Rezerwowi: Skorupski, Fabiański – Cionek, Góralski, Milik, Krychowiak, Teodorczyk, Kamiński, Kędziora, Frankowski, Kurzawa, Świerczok.

Korea Południowa: Sueng-gyu Kim – Min-jae Kim (38. Min-jae Kim), Hyun-soo Jang, Jeong-ho Hong (46. Young-sun Yun) – Yong Lee (46. Chul-soon Choi), Joo-ho Park, Sung-yueng Ki (80. Chang-min Lee), Woo-young Jung – Chang-hoon Kwon, Heung-min Son, Jae-sung Lee (63. Shin-wook Kim).

Rezerwowi: Jin-hyeon Kim, Hyun-woo Jo – Young-sun Yun, Min-woo Kim, Chul-soon Choi, Ja-cheol Koo, Ki-hun Yeom, Chang-min Lee, Shin-wook Kim, Hee-chan Hwang, Keun-ho Lee.

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...