Znakomite osiągnięcie Juliana Nagelsmanna!

Bayern Monachium wygrał mistrzostwo Niemiec w obecnym sezonie. Trener „Bawarczyków”, Julian Nagelsmann, zapisał się w historii Bundesligi.

W zeszłą sobotę odbył się „Der Klassiker”. Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie Borussię Dortmund 3:1. W 15. minucie wynik otworzył Serge Gnabry. Niemiecki skrzydłowy uderzył kapitalnie z pola karnego i nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

W 34. minucie rezultat podwyższył Robert Lewandowski. Gospodarze wykorzystali błąd rywali i reprezentant Polski w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Po przerwie ekipa „Die Borussen” próbowała odrobić straty. W 52. minucie gola z rzutu karnego trafił Emre Can, ale to nic nie pomogło.

Pod koniec meczu „Bawarczycy” znów trafili do siatki klubu z Zagłębia Ruhry. Na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala. Gol padł w 83. minucie. Młody zawodnik strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.

Mistrzostwo Niemiec

Dzięki tej wygranej Bayern Monachium zdobył mistrzostwo kraju na trzy kolejki przed końcem. Klub z Bawarii znajduje się na pozycji lidera z dorobkiem 75 punktów. Drużyna z Allianz Arena w tym sezonie zagra jeszcze z Mainz, Stuttgartem oraz Wolfsburgiem.

Julian Nagelsmann zapisał się w historii Bundesligi!

Jak poinformował profil na Twitterze Bayern&Germany, Julian Nagelsmann został drugim najmłodszym mistrzem Niemiec w historii. Miał 34 lata i 274 dni. Pierwsze miejsce w dalszym ciągu należy do Matthiasa Sammera, który w sezonie 2001/2002 wygrał mistrzostwo kraju z Borussią Dortmund. Obecny lider miał wtedy 34 lata i 241 dni.

Nagelsmann został opiekunem Bayernu Monachium 1 lipca 2021 roku i podpisał długoterminowy kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. W tym sezonie oprócz mistrzostwa kraju wygrał też Superpuchar Niemiec. O triumfie w Lidze Mistrzów może zapomnieć, ponieważ jego zespół odpadł w ćwierćfinale z Villarrealem Unaia Emery’ego.

Dawniej był odpowiedzialny za wyniki Lipska, pierwszej drużyny i młodzieżowych zespołów Hoffenheimu. Pracował również jako asystent trenera TSV 1860 Monachium i był też skautem w Augsburgu.

Źródło: Bayern&Germany

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...