Magazyn ligi litewskiej #3

Za nami trzecia kolejka zmagań A lygi. Padło osiem goli, Suduva zweryfikowała formę Žalgirisu Kowno, zaś ekipa ze stolicy Litwy sensacyjnie zremisowała ze średniakiem stawki ligowej. Zapraszamy do trzeciego już podsumowania litewskiej ligi!
    Sensacja kolejki

Tego się nie spodziewaliśmy! Lider tabeli, Žalgiris traci punkty w meczu przeciwko FK Trakai. W poprzednim magazynie pisałem, że klub ze stolicy Litwy łatwo powinien wygrać ten mecz i zdobyć komplet punktów… a jednak. Podopieczni Marka Zuba zremisowali ten mecz na własne życzenie, brakowało skutecznego wykończenia, bo rozgrywanie akcji w drugiej linii było całkiem niezłe. Co ciekawe, to Trakai wyszedł na prowadzenie w 89. minucie, strzałem z bardzo ostrego kąta popisał się Artem Gurenko. Radość zespołu z Trok nie trwała zbyt długo, kilka minut później wyrównanie dał Rolandas Baravykas, trafiają do siatki po kapitalnym strzale. To z pewnością gol kolejki!

Stumbras potwierdza dobrą dyspozycję

Zespół z Kowna wygrał swoje drugie spotkanie ligowe w tym sezonie. Tym razem Stumbras pokonał zespół Atlantasu 2:0 po golach Lucasa Villela oraz António João Belo. Trzeci zespół w tabeli A Lygi gra bardzo dobrze, trener João Luís Martins był dobrym trafnym wyborem włodarzy z Kowna.

Mistrz sprowadza na ziemię Žalgiris Kowno

Podopieczni Vladimira Cheburina jako jedyni w stawce ligowej mają po trzech kolejkach trzy punkty na swoim koncie. W sobotę wygrali z Žalgirisem Kowno po golu kanadyjskiego zawodnika – Tosaint Rickettsa. Napastnik po strzeleniu gola zdjął trykot meczowy i pokazał się w koszulce z wymownym napisem "Stop the hate".Sūduva przejęła pełną inicjatywę w tym spotkaniu, nie dając pola do popisu drużynie z Kowna, która w poprzedniej kolejce rozgromiła aż 6:1 zespół FK Palanga. Tym samym klub z Marijampola objął prowadzenie w tabeli A Lygi.

Mecz na dnie z podziałem punktów

FK Palanga i FK Panevėžys zajmują odpowiednio ostatnie i przedostanie miejsce. Po starciu obu drużyn nie doszło do zmiany kolejności w tabeli, po bezbarwnym meczu obie ekipy podzieliły się punktami. Idris Umaev już w 6. minucie wyprowadził na prowadzenie zespół z Pałangi, po godzinie gry Aleksandr Yerkin doprowadził do wyrównania i wynik do ostatniego gwiazdka sędziego się nie zmienił. To pierwsze punkty obu klubów w tym sezonie.