Domowa wygrana „Nafciarzy”

W pierwszym niedzielnym meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała u siebie Wisłę Kraków 2:1 (1:1). Bramki dla "Nafciarzy" strzelali Dominik Furman oraz Damian Michalski, a w ekipie "Białej Gwiazdy" trafił Paweł Brożek.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodników Radosława Sobolewskiego. Już w 16. minucie wyszli na prowadzenie, a strzelcem bramki został Dominik Furman. 27-latek znalazł się przed polem karnym i pewnym strzałem przy lewym słupku pokonał Michała Buchalika.

W 29. minucie do wyrównania doprowadził Paweł Brożek! Michał Mak pobiegł lewą stroną, wbiegł w pole karne i dograł do nabiegającego Brożka, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Warto dodać, że w 45. minucie doświadczony napastnik był zmuszony opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Krzysztof Drzazga

W pierwszej połowie jednak "Biała Gwiazda" była lepszym zespołem, miała więcej okazji i częściej utrzymywała się przy piłce. Nafciarze na początku prezentowali się z dobrej strony, ale w dalszej części gry przygaśli i nie stwarzali żadnego zagrożenia pod bramką rywali.

Na początku drugiej części gry oba zespoły nie były aktywne w ofensywie, brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero w 75. minucie Płocczanie trafili na 2:1. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Furman, a Damian Michalski strzałem głową pokonał Buchalika. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie i "Nafciarze" zgarnęli komplet punktów.

Wisła Płock 2:1 – (1:1) Wisła Kraków

Bramki: 16'Furman, 74'Michalski – 29'Brożek

Wisła Płock: Dahne – Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski, Rasak, Furman, Merebashvili (90'Ambrosiewicz), Szwoch, Cabezali (72'Kwietniewski), Ricardinho (63'Nowak)

Rezerwowi: Wrąbel, Marcjanik, Sielewski, Tomasik, Kwietniewski, Zawada, Fojut, Ambrosiewicz, Nowak

Wisła Kraków: Buchalik – Wasilewski, Klemenz, Janicki, Sadlok (72'Grabowski), Savicebić, Basha, Wojtkowski, Chuca (67'Silva), Brożek (45'Drzazga), Mak

Rezerwowi: Lis, Szota, Drzazga, Silva, Grabowski, Szot, Zdybowicz, Kumah, Pawłowski