Mamy to! Awansujemy do Euro U-21!

Reprezentacja Polski U-21 pokonuje Portugalię 3:1 i zapewniła awans do Mistrzostw Europy do lat 21! Coś niebywałego!

Mimo porażki w Zabrzu 0:1, morale naszych młodzieżowców były bardzo wysokie. Niezła gra w drugiej połowie tamtego spotkania dała nadzieję na korzystny wynik w Portugalii. Nikt nie oczekiwał jednak tak świetnego dla nas obrotu sprawy. Już po pierwszych ośmiu minutach w rewanżu, kadrowicze Czesława Michniewicza prowadzili z gospodarzami 2:0 po bramkach Krystiania Bielika oraz Dawida Kownackiego. Później wynik spotkania podwyższył Sebastian Szymański, nasi młodzieżowcy byli wręcz jedną nogą w finałach Mistrzostw Europy. Polacy grali świetną piłkę, wyprowadzali mądre i przemyślane ataki na bramkę Portugalczyków. To była najlepsza połowa za kadencji Czesława Michniewicza.

CZYTAJ NA FOOTBAR: SKŁADY NA MECZ POLSKA VS. PORTUGALIA

Niestety, w drugiej połowie wszystko się posypało. Już na początku Portugalczycy strzelili bramkę i przejęli całkowitą inicjatywę w tym meczu. Polacy jedynie wybijali piłkę, jedynie błędy naszych rywali na przedpolu sprawiały, że uchroniliśmy się przed stratą gola. Posiadaliśmy margines błędu, jednak należało uważać, bo gospodarze włączyli tryb "turbo" i szturmem atakowali bramkę Kamila Grabary. Polacy dotrwali do końca i utrzymali bardzo korzystny wynik, awansując tym samym na młodzieżowe Euro.

Portugalia U21 1:3 Polska U21

52. Jota – 5. Bielik, 8. Kownacki, 24. Szymański

Portugalia: Joel Pereira – Gonçalves, Jorge Fernandes, Leite, Ribeiro – Horta (77. Tavares), Eustaquio, Gedson Fernandes (69. Xadas) – Félix, Carvalho (38. Leão), Jota (C)
    Rezerwowi: Costa, Pedro Pereira, Rodrigues, Leão, Xadas, Tavares, Lage

Polska: Grabara – Gumny, Wieteska, Bielik, Pestka – Kapustka, Jagiełło (53. Michalak), Dziczek, Żurkowski, Szymański (69. Jóźwiak) – Kownacki (C)
    Rezerwowi: Loska, Piotrowski, Bartosz, Świderski, Tomczyk, Jóźwiak, Michalak