Sensacja w Rzymie! Roma gra dalej – historia napisała się na naszych oczach!

Tego się nikt nie spodziewał. AS Roma dokonała czegoś niemożliwego! Po przegranej 1:4, klub z Rzymu przechodzi do półfinału, dzięki pokonaniu Dumy Katalonii w rewanżu 3:0!

Historia napisała się na naszych oczach

Tego się nikt nie mógł spodziewać. Dla hiszpańskiego klubu, miał być to spacerek. Przetrzymać 90 minut i zagrać w półfinale Ligi Mistrzów. To był najgorszy mecz FC Barcelony w tym sezonie. Ciężko znaleźć słowa, by opisać grę podopiecznych Valverde, dopiero w 70 minucie przeprowadzili "jako taką" akcję w swoim stylu. Roma? Najlepsze spotkanie w ostatnich latach – pewność, wyrachowanie i chęć podjęcia walki w wyżej notowanym od siebie klubem. Już po kilkunastu minutach Dżeko dał prowadzenie w 10' minucie spotkania, kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik z rzutu karnego podwyższył De Rossi, zaś trzecie trafienie dołożył Manolas. To wystarczyło, by Włosi dokonali niemożliwego i wyeliminowali wielką Barcelonę w rewanżu. Takiej sensacji dawno nie było w świecie futbolu.

Liverpool postawił kropkę nad i

Emocji nie brakowało również na Etihad. Manchester City przegrał w pierwszym spotkaniu 0:3 i było pewne, że Obywatele rzucą się na rywali w odrabianiu strat. Pierwszą bramkę dla City już w trzeciej minucie zdobył Jesus. Mimo bombardowania bramki Kariusa, zawodnicy Guardioli nie zdobyli kolejnych bramek w tym spotkaniu! Salah oraz Firminho trafili do siatki i The Reds przypieczętowuje swój sensacyjny awans do półfinału Ligi Mistrzów!