Jurgen Klopp zadowolony z awansu do półfinału

Szkoleniowiec Liverpoolu, Jurgen Kloop po zakończeniu wtorkowego spotkania nie ukrywał zadowolenia z odniesionego sukcesu.

W Liverpoolu w dalszym ciągu trwa wielkie święto. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów ekipa The Reds na własnym stadionie pokonała Manchester City 3:0. Podopieczni Jurgena Kloppa wcale nie byli pewni awansu do kolejnej rundy. The Citzens znani są z tego, że przed własną publicznością potraf grać groźną piłkę. Potwierdzili to we wtorkowym rewanżu, kiedy to dość szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 2 minucie do bramki trafił Gabriel Jesus dając nadzieję na powrót. Ostatecznie gospodarze w drugiej połowie zostali wykończeni przez Mohameda Salaha oraz Roberto Firminho.

Co miał do powiedzenia Jurgen Klopp na pomeczowej konferencji?

Pierwszego gola podaliśmy gospodarzom jak na tacy. Spodziewałem się czegoś takiego, ale jeszcze bardziej podobała mi się reakcja po tym, co się stało. City podjęło całe ryzyko, jakie mogło. My potrzebowaliśmy trochę szczęścia i dyscypliny w formacji defensywnej. Z pierwszej połowy nie byłem do końca zadowolony. Gospodarze mogli zdobyć dwie albo trzy bramki jeszcze do przerwy. Byłem jednak przekonany, że będziemy w stanie wykorzystać szansę, którą dostaniemy. To nie był nasz najlepszy występ, ale zasłużyliśmy na zwycięstwo i awans.

Teraz jesteśmy w najlepszej czwórce i powinniśmy cieszyć To był naprawdę trudny wieczór, zwłaszcza na początku. Liverpoolu dawno nie było w półfinale. Mnie również dawno nie było w półfinale. Teraz zagramy w nim razem. To bardzo fajny moment. Jestem naprawdę szczęśliwy.