Adam Nawałka po wygranej ze Śląskiem: W grze zespołu widzę pewien progres

Lech Poznań w drugim z piątkowych meczów osiemnastej kolejki ekstraklasy pokonał drużynę Śląska Wrocław 2:0. Adam Nawałka, czyli nowy szkoleniowiec Kolejorza, w rozmowie z dziennikarzami nie ukrywał swojego zadowolenia z tego rezultatu.

Poznaniacy w zeszłym tygodniu nie zdobyli ligowych punktów. Wczoraj wrócili na zwycięską ścieżkę, lecz styl gry zespołu mógł pozostawiać trochę do życzenia. – Za nami bardzo trudne spotkanie, ale takiego się spodziewaliśmy. Śląsk to taka drużyna, do której pasuje powiedzenie "gra lepsza niż wynik". W fazie posiadania piłki potrafią ją dobrze rozegrać, do tego są świadomi taktycznie. Mieliśmy dużo kłopotów ze stwarzaniem sytuacji w pierwszej połowie, bo rywale dobrze się bronili. Murawa nie ułatwiała nam zadania, ale nie zamierzam szukać tutaj żadnego usprawiedliwienia – mówił w trakcie pomeczowej konferencji prasowej Adam Nawałka.

Podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski w starciu przeciwko wrocławianom na listę strzelców wpisywali się dopiero po przerwie. – W drugiej połowie dzięki konsekwentnej grze stworzyliśmy kilka sytuacji i przyniosło to zamierzony efekt w postaci dwóch bramek. Chciałbym pochwalić zawodników za szybkość rozgrywania piłki. Pracujemy, aby iść do przodu. Jest pewien progres, ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele musimy poprawić. Zespół ma głębokie rezerwy. To dopiero pierwsze kroki, aby było coraz lepiej – tłumaczył 61-letni trener.

Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej pojawiło się wczoraj dwanaście tysięcy kibiców. Część z nich zaprezentowała w trakcie meczu efektowną oprawę z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  – Zawsze byłem pod wrażeniem dopingu fanów Lecha. Wiemy, jak ważne jest dla nich zwycięstwo. Po to gramy, aby była wspólna radość. Wygląda na to, że atmosfera będzie coraz lepsza – powiedział na zakończenie doświadczony szkoleniowiec.

Lech Poznań z dwudziestoma siedmioma punktami na koncie zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli ekstraklasy. W następnym tygodniu będzie miał kolejną okazję do tego, by poprawić swój ligowy dorobek. 16 grudnia Kolejorz zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Źródło: Lech Poznań