Carlitos uratował Legię w Zabrzu

Górnik Zabrze przegrał przed własną publicznością 1:2 (1:0) z Legią Warszawa w spotkaniu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki na wagę zwycięstwa dla gości strzelił Carlitos!

Niedzielny mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodników Marcina Brosza. Już w 28. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Angulo, który jednocześnie umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców ekstraklasy strzelając 18 bramkę w sezonie. Pomocnik Górników, Walerian Gwilia posłał piłkę w pole karne, a Hiszpan pewnym uderzeniem z bliska nie dał żadnych szans bramkarzowi stołecznego klubu, Radosławowi Cierzniakowi. Do przerwy wynik się nie zmienił, natomiast w drugiej części gry drużyna Aleksandara Vukovcia wzięła się w garść i odrobiła straty.

W 77. minucie arbiter tego starcia, Mariusz Złotek, podyktował rzut karny, którego chwilę później na gola zamienił Carlitos. W 87. minucie były gracz Wisły Kraków podwyższył rezultat. Po podaniu Iuriego Medeirosa 25-latek technicznym strzałem pokonał Słowaka, Martina Chudego

Górnik Zabrze 1:2 (1:0) Legia Warszawa

Bramki: 28'Angulo – 77',87' Carlitos

Górnik Zabrze: Martin Chudy – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz – Mateusz Matras – Łukasz Wolsztyński (70' Giannis Mystakidis), Walerian Gwilia (90' Dani Suarez), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez (90' Daniel Liszka) – Igor Angulo.

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak – Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, William Remy, Luis Rocha (68' Mateusz Wieteska) – Domagoj Antolić (58' Sebastian Szymański), Andre Martins – Iuri Medeiros, Kasper Hamalainen (58' Sandro Kulenović), Dominik Nagy – Carlitos.

Po 29. kolejkach Legia Warszawa ma na swoim koncie 57 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za Lechią Gdańsk, która w sobotę wieczorem dopisała sobie trzy punkty wygrywając przed własną publicznością z Lechem Poznań 1:0. Z kolei Górnik Zabrze plasuje się aż na 14. miejscu z dorobkiem 28 punktów na koncie.

fot: pressfocus