Walia zagra na mundialu w Katarze. „To najlepszy wynik w historii”.

Walia zagra na mistrzostwach Świata w Katarze. Ekipa popularnych „Smoków” wygrała z Ukrainą w finale baraży 1:0 (1:0). Po zakończeniu spotkania na temat awansu głos zabrali selekcjoner Rob Page oraz piłkarze.

Bramka na wagę zwycięstwa dla drużyny Walii padła jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie samobójczego gola strzelił Andrij Jarmołenko.

– W tym spotkaniu było dużo emocji. Czasami były szalone momenty, ale ostatecznie poradziliśmy sobie ze wszystkim. Piłkarze z mojej drużyny grali doskonale, ale nasza wygrana jest też zasługą kibiców, którzy są niesamowici. Pomagali nam od samego początku – stwierdził selekcjoner Rob Page.

– To najlepszy wynik w historii walijskiego futbolu. Wszyscy jesteśmy tym zachwyceni, ponieważ z tego powstają marzenia. Nad tym ciężko pracowaliśmy od samego początku. Ten mecz dedykujemy naszym wszystkim niesamowitym fanom – dodał Gareth Bale, który pełni funkcję kapitana kadry Walii.

– To jest świetne uczucie, ale z drugiej strony wszyscy się do tego przyczynili. Duży wkład mieli piłkarze, ale także personel. To był mój najlepszy mecz w koszulce reprezentacji Walii na tak kluczowym etapie. Gareth Bale jest bardzo niebezpieczny przy rzutach wolnych. To doskonały talent i przyjemnie się go ogląda – powiedział bramkarz Walii, Wayne Hennessey.

– Trudno to wyrazić słowami. Jestem dumny ze wszystkich. Dotarcie tutaj to była misja i na szczęście udało nam się przekroczyć granicę. Jedziemy na mundial – zakończył napastnik Kieffer Moore.

Walia trafiła do grupy B. Podopieczni Roba Page’a zmierzą się na mistrzostwach Świata w Katarze z Anglią, Iranem oraz USA.

Źródło: Uefa.com