Anglia pewnie pokonała Walię! Marcus Rashford show

Reprezentacja Anglii pewnie pokonała Walię w meczu 3. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze i awansowała do fazy pucharowej.

Podopieczni Garetha Southgate’a od samego początku meczu nacierali na swoich rywali. Pierwsza bramka dla „Synów Albionu” padła dopiero w 50. minucie, a na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford, który świetnie wykonał rzut wolny.

Dosłownie minutę później wynik podwyższył Phil Foden, który dostał doskonałe podanie od Harry’ego Kane’a. W 68. minucie Rashford dokonał dzieła zniszczenia. Angielski napastnik wbiegł w pole karne, zabawił się z rywalami i zakończył akcję strzałem. Ostatecznie Anglia wygrała z Walią 3:0.

Anglia zajęła 1. miejsce w grupie B z dorobkiem 7 punktów na koncie. Niżej znalazły się USA (5 punktów i również awans), Iran (3 punkty) i Walia (1 punkt). W 1/8 finału „Synowie Albionu” zagrają z Senegalem (4 grudnia, 20:00), a USA zmierzy się z Holandią (3 grudnia, 16:00).