[HTML payload içeriği buraya]

Belgia 1:2 Francja – skrót meczu: Skromne zwycięstwo gości (WIDEO)

Mecz czwartej kolejki Ligi Narodów, pomiędzy Belgią, a Francją, kończy się nieznacznym zwycięstwem „Trójkolorowych”.

Dzisiejsze starcie określić można jako całkiem wyrównane. Belgowie mieli swoje szanse na to, by urwać dziś punkty Francuzom. Ostatecznie jednak gospodarzom zabrakło skuteczności, a Francja cieszy się z trzeciego zwycięstwa nad Belgią, na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

W 23. minucie do rzutu karnego podszedł Tielemans, jednak nie zdołał pokonać bramkarza. A jak doskonale wiemy, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i już dwanaście minut później, kiedy do „jedenastki”, podszedł Kolo Muani, goście cieszyli się z prowadzenia.

Misja utrzymania korzystnego wyniku do przerwy, zakończyła się niepowodzeniem. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, stan meczu wyrównał Openda.

W trakcie drugiej części rywalizacji, strzelali już tylko Francuzi. Najpierw w 60. minucie bramka Manu Kone została anulowana, ze względu na zagranie ręką. Tę sytuację można jednak potraktować jako ostrzeżenie – zaledwie dwie minuty później dublet skompletował Kolo Muani, zapewniając Francji zwycięstwo. 1:2 to wynik końcowy.