EURO U-21: Faworyci zgodnie z planem

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja w grupie B na EURO U-21. Tym razem faworyci nie zawiedli. Portugalia pokonała Serbię 2:0, a Hiszpania wygrała z Macedonią 5:0.

Portugalia wcale nie miała zbyt łatwego zadania. To rywale stwarzali sobie więcej okazji strzeleckich. Jednak podopieczni Rui Jorge wykazali się większą cierpliwością i skutecznością. Najpierw w 37. minucie bramkę zdobył Goncalo Guedes. To dało dużo spokoju Portugalczykom, którzy dobili przeciwników w końcówce meczu. Asystę zaliczył Renato Sanchez, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, a wynik ustalił Bruno Fernandes.

Zdecydowanie efektowniejsze zwycięstwo odniosła Hiszpania. Jedni z faworytów do końcowego triumfu spokojnie rozprawili się z Macedonią. Najbardziej na murawie stadionu w Gdyni błyszczał gwiazdor Realu Madryt – Marco Asensio, który zaliczył hat-tricka. Bramki dorzucili Saul Niguez i Gerard Deulofeu.

W drugiej kolejce dojdzie do bezpośredniej konfrontacji drużyn walczących o awans do dalszej fazy. Hiszpania zagra z Portugalią. Z kolei w drugim meczu Serbia będzie grać z Macedonią.