Anglia zabawiła się z Iranem! Pewna wygrana Synów Albionu

W pierwszym poniedziałkowym meczu na mundialu w Katarze (grupa B) Anglia bez żadnego problemu pokonała Iran 6:2.

Pierwszy gol dla Anglii padł w 35. minucie. Do siatki bramkarza Iranu piłkę wpakował Jude Bellingham. Za niedługo swoją obecność na boisku zaznaczył Bukayo Saka, który pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Niedługo po tym na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Zawodnik Chelsea Londyn dostał doskonałe podanie od Harry’ego Kane’a i pewnie wpakował piłkę do siatki przeciwnika. Do przerwy było 3:0.

W 62. minucie Saka skompletował dublet, ale zaraz po tym Jordana Pickforda zaskoczył Mahdi Taremi, który po bardzo dobrej akcji wpakował piłkę do siatki. Anglia jednak nie spuściła nogi z gazu i potem do siatki przeciwnika piłkę wpakowali Marcus Rashford i Jack Grealish. W doliczonym czasie gry był jeszcze rzut karny dla Iranu i wykorzystał go Taremi.