FC Barcelona pokonała Espanyol i zdobyła mistrzostwo Hiszpanii!

W 34. kolejce hiszpańskiej La Liga FC Barcelona pokonała na wyjeździe Espanyol 4:2 i zgarnęła mistrzostwo Hiszpanii. Dwa gole w tym meczu zdobył Robert Lewandowski.

FC Barcelona wyszła na prowadzenie w 11. minucie za sprawą Roberta Lewandowskiego. W 20. minucie wynik podwyższył Alejandro Balde. W 40. minucie dublet skompletował Robert Lewandowski.

W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Jules Kounde, który wbiegł w pole karne i z bliskiej odległości nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. Potem Espanyol wziął się trochę do pracy i strzelił dwa gole. Autorami bramek zostali Javi Puado i Joselu.

Ostatecznie FC Barcelona zaliczyła trzy punkty i zdobyła już mistrzostwo Hiszpanii na kilka kolejek przed końcem sezonu. „Barca” ma do rozegrania jeszcze mecze z Realem Sociedad, Realem Valladolid, Realem Mallorca i Celtą Vigo, ale ma na swoim koncie 85 punktów i dużą przewagę nad resztą stawki. Teraz klub ze stolicy Katalonii może grać na spokojnie już do końca sezonu i przygotowywać się do kolejnej kampanii.

Źródło: FC Barcelona

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...