Jagiellonia Białystok wygrywa pierwszy mecz rundy wiosennej!

Pierwszy mecz rundy wiosennej w LOTTO Ekstraklasie za nami. Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 3:0.

Bez większej niespodzianki zakończyło się spotkanie rozgrywanie w Legnicy. Przyjezdna Jagiellonia pewnie pokonała Miedź 2:0 po bramkach Mitrovicia i Guilherme. Klub z Podlasia już po kwadransie gry wyszedł na prowadzenie już po kwadransie gry. Po dużym zamieszaniu w polu karnym Miedzi i karygodnym błędzie bramkarza Miedzi, Antona Kanibołockiego, Nemanja Mitrović uderzeniem z woleja trafił do sitaki rywala. W doliczonym czasie pierwszej połowy wynik na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Guilherme. W drugiej trafienie kropkę nad i postawił niezawodny w szeregach Jagi, Arvydas Novikovas. Litwin sprytnym strzałem uderzył tuż obok słupka, po czym piłka znalazła drogę do siatki.

Miedź miała kilka niezłych sytuacji na zdobycie gola, jednak ani razu nie udało się pokonać Sandomierskiego, który stał między słupkami bramki Jagiellonii. Gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak w 64. minucie spotkania Tomislav Bozić zobaczył czerwoną kartkę po faulu na Tomali, który wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem. Pod koniec meczu, zawodnik gości  Mile Savković doznał poważnej kontuzji, w skutek której musiał opuścić plac gry na noszach.

Jagiellonia dzięki wygranej w Legnicy wskoczyła na trzecie miejsce Lotto Ekstraklasy z dorobkiem 36 punktów. Miedź z 21 punktami na koncie zajmuje 12. miejsce.

Miedź Legnica 0:3 Jagiellonia Białystok

5. Mitrović, 45+1. Guilherme (kar.), 74. Novikovas

Miedź Legnica: Kanibołocki – Zieliński (70. Musa), Osyra, Bozic (C), Miljković – Henrik Ojamaa (66. Román), Augustyniak (46. Fernandez), Santana, Camára – Forsell – Piasecki.
    Rezerwowi: Sapela – Garguła, Pikk, M. Szczepaniak, Fernandez, Román, Musa.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski – Arsenić, Runje, Mitrović, Guilherme – Poletanović (79. Savković), Romanczuk (C) – Novikovas, Pospisil (66. Kwiecień), Košťál – Klimala (68. Ščepovič).
    Rezerwowi: Kaczorowski – Wójcicki, Ščepovič, Savković, Böðvarsson, Kwiecień, Adamec.